Податкова реформа 2017: зміни щодо ПДВ

11 січня 2017

За два останніх роки податкове законодавство стосовно оподаткування ПДВ настільки змінилось, що, здавалося б, платників цього податку уже важко здивувати. Та виявилося, що у законодавця ще не вичерпався запас пропозицій, і він їх успішно втілив у законах, що їх ухвалив, як завжди, напередодні нового року. Про найважливіші зміни розповімо далі.

Наприкінці року чимало норм Податкового кодексу України (ПК) у частині ПДВ знову було вдосконалено. Це сталося завдяки двом Законам України: «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12 2016 № 1791-VIII та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII.

Для платників ПДВ приємною є новина про те, що тепер податківці не вимагатимуть будь-якого іншого додаткового підтвердження права на податковий кредит. Достатньою підставою для покупця товарів (послуг) віднести суми ПДВ до податкового кредиту є податкова накладна або розрахунок коригування, зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Щоправда, ця вимога поширюється на податкові накладні, складені та зареєстровані в ЄРПН після 01.07.2017.

А тепер докладніше про інші зміни.

Код УКТ ЗЕД — для всіх товарів

Код товару згідно з УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом податкової накладної. Його зазначали у графі 3 податкової накладної лише в разі постачання підакцизних та імпортних товарів ( пп. «і» п. 201.1 ПК). Починаючи з 01.01.2017 код товару згідно з УКТ ЗЕД потрібно зазначати для всіх без винятку товарів, а в разі постачання послуг — код послуги згідно із Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

На сьогодні чинним є ДКПП ДК 016:2010. Тож саме ним слід користуватися для визначення відповідного коду послуг чи робіт. Код послуги, так само як код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначають суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо). Платники, які постачають вітчизняні не підакцизні товари, мають право зазначати код товару чи послуги не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду. Наприклад, у разі виконання штукатурних робіт на об’єкті будівництва достатньо зазначити код «4331».

Код товару згідно з УКТ ЗЕД так і залишається єдиним обов’язковим реквізитом, у якому помилок краще не припускатися, щоб уникнути штрафних санкцій. Водночас до кінця 2017 року діє мораторій на застосування штрафних санкцій за допущені у податковій накладній помилки під час зазначення коду товару та/або коду послуги ( п. 35-1 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).

Строки реєстрації податкових накладних

Зупинення реєстрації податкової накладної

Розрахунки з бюджетом

Відшкодування ПДВ — за єдиним реєстром

Надміру сплачені податкові зобов’язання з ПДВ

Використання залишку ПДВ у разі реорганізації

Реєстрація податкової накладної в разі недостатності ∑Накл

Інші зміни та нововведення

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль