Адміністрування податків: новації на 2017 рік

11 січня 2017

Щойно ми відійшли від адмінреформи податкової сфери 2014 року, ба, маємо знову черговий перерозподіл владних повноважень. Та якби лише цим повнилася голівонька влади. 2017 рік приніс нам нові законодавчі ініціативи поліпшити бізнес-клімат шляхом перегляду низки податкових норм щодо онлайн-взаємодії, податкового консультування, проведення перевірок та притягнення до відповідальності. Коротко про це і не тільки — тут і зараз.

Початок нового року, уже традиційно, ознаменувався цілим водоспадом податкових змін і новацій. Насамперед законодавчі ініціативи і творчість зачепили, звичайно, адміністрування податків, втілившись у Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII.

Щоб зрозуміти, про що йтиметься далі, слід нагадати, що адміністрування податків — це «сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об’єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом» ( пп. 14.1.1-1 Податкового кодексу України; ПК).

Адмініструванню податків присвячено розділ ІІ ПК і певною мірою інші його частини.

Власне, коментований Закон щодо адміністрування податків є достатньо значущим хоча би тому, що кількість змін до ПК у частині адміністрування є доволі значною і якоюсь мірою реформаторською. Тож коротко зупинімося на новаціях, які, з позиції законодавця, мають покращити інвестиційний клімат і пожвавити бізнес в Україні.

Функції Мінфіну у сфері податкових відносин

Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, є Міністерство фінансів України. Відтепер його функції визначає нова окрема стаття 19-2 ПК. До них віднесено:

Виокремлення в ПК норми щодо функцій Мінфіну, як і їх обсяг, було очікуваним, бо таку перспективу обговорювали тривалий час. Разом із тим, через запровадження механізму блокування (зупинення) податкових накладних/розрахунків коригування на Мінфін, з-поміж іншого, покладено затвердження критеріїв оцінки ступеня ризику, достатніх для автоматичного зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) ( п. 74.2 ПК).

Представник Мінфіну тепер обовʼязково входитиме до комісії, яка в порядку, визначеному КМУ, розглядатиме скарги на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН — протягом 10 календарних днів із дня отримання такої скарги ДФС ( пп. 56.23.3 ПК).

Межі податкових повноважень органів ДФС

Електронний кабінет платника податків

Реформа податкового консультування

Персональна відповідальність працівників ДФС

Перевірки та оскарження/заперечення їх результатів

Податкові правопорушення й відповідальність платників

Розстрочення/відстрочення грошових зобов’язань та податкового боргу

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль