Податкова накладна: складаємо і заповнюємо правильно

13 березня 2017

Головним документом, який підтверджує право платника ПДВ на податковий кредит, є податкова накладна (форма затверджена наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

Платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну на дату виникнення податкових зобов’язань в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків ( п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК):

У разі якщо платник ПДВ у відповідному звітному періоді не включив до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів із дати складення податкової накладної.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів (послуг), зазначені у податкових накладних (розрахунках коригування до таких податкових накладних), зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включають до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано податкові накладні (розрахунки коригування) в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів із дати складення податкових накладних (розрахунків коригування до таких податкових накладних).

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН згідно з пунктом 201.16 ПК перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації ( п.198.6 ПК).

Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів (послуг) податкових накладних в ЄРПН не дає покупцеві права включити суми ПДВ до податкового кредиту і не звільняє продавця від обов’язку включити суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період ( п. 201.10 ПК).

Обов’язкові реквізити податкової накладної ( п. 201.1 ПК):

Податкова накладна, що містить помилки в обов’язкових реквізитах (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар чи послугу, що постачаються), період, сторони і суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді ( п. 201.10 ПК).

В інших випадках помилки, допущені під час складання податкової накладної, виправляють через розрахунок коригування.

Заповнення податкової накладної

Порядковий номер у ПН

Одиниці виміру товарів/послуг у ПН

Ціна постачання у ПН

Коди товарів/послуг

Додаток 1 до податкової накладної

Помилки при складанні ПН

ПН за щоденними підсумками

ПН на оподатковувані операції

ПН, яких не видають покупцям

ПН на умовне постачання

ПН на суму перевищення

ПН на часткове виконання робіт

Зведені ПН

Зведені ПН на ритмічні та безперервні постачання

Виправлення помилок

Зайва податкова накладна

Помилковий покупець у податковій накладній

Складання розрахунків коригування до ПН

Відповідальність за помилки, нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію) ПН/РК

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль