Практичні аспекти бухгалтерського обліку і ТЦ

1 січня 2016

Відколи розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток спирається на дані бухобліку, інтерес до нього дедалі зростає. У контексті цієї ситуації вітчизняних бухгалтерів цікавлять як правила звітування з податку на прибуток, так і визначення «бухгалтерського» фінансового результату.

Розрахунок курсових різниць

Одразу зазначимо, що вітчизняні стандарти бухобліку не передбачають права «згортати» доходи і витрати за курсовими різницями, тому позицію податківців вважаємо обгрунтованою.

Ключовим аргументом податківців може слугувати пункт 3 розділу ІV НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», у якому зазначено, що згортання будь-яких статей активів і зобов’язань, доходів і витрат є неприпустимим. Винятки з цього правила мають бути безпосередньо передбачені відповідними стандартами бухобліку.

Нагадаємо, що для відображення доходів від операційних курсових різниць користуються субрахунком 714 «Дохід від операційної курсової різниці», для витрат ― субрахунком 945 «Втрати від операційної курсової різниці». Відповідно для відображення доходів/витрат від неопераційних курсових різниць використовують субрахунок 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці» або субрахунок 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць».

Додамо, що існують також курсові різниці, інформацію про які узагальнюють на субрахунку 423 «Накопичені курсові різниці» та субрахунку 425 «Інший додатковий капітал». Вони виникають, відповідно, під час здійснення операцій з господарськими одиницями за межами України та внаслідок перерахунку зобов’язань засновників під час формування статутного капіталу ( п. 8, 9 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», лист Мінфіну від 19.11.2013 № 31-08410-07-16/33606).

Поворотна фінансова допомога

Дооцінка основних засобів

Амортизація модернізованого основного засобу з нульовим строком експлуатації

Облік імпортної тари, призначеної для продажу

Трансфертне ціноутворення

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль