Складаємо Звіт про власний капітал

20 січня 2017

Насамперед нагадаємо, що власний капітал — це частина в активах підприємства, яка залишається після вирахування його зобов’язань ( п. 3 розд. І НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»).

Звіт про власний капітал ( форма № 4, далі — ЗВК) відображає інформацію про зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного року. До проміжної звітності ЗВК не потрапляє, його включають до складу річної фінзвітності ( ч. 1 ст. 13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Призначення ЗВК

ЗВК покликаний надавати користувачам фінзвітності повну, правдиву й неупереджену інформацію про зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду. Зокрема у ЗВК відображають джерела поповнення власного капіталу та операції, у результаті яких власний капітал було зменшено. Отже, ЗВК дає змогу відстежити всі зміни у власному капіталі підприємства за рік, у т. ч. пов’язані з розподілом прибутку підприємства.

До ЗВК включають лише показники, наведені у розділі І «Власний капітал» пасиву Балансу ( п. 10 розд. ІІ НП(С)БО 1). Ба більше, якщо немає інформації для розкриття окремих статей ЗВК, наводити такі статті не можна. Однак це не стосується випадків, коли інформацію щодо цих статей було відображено у попередньому звітному періоді.

Підприємства також мають можливість додати до ЗВК статті з переліку додаткових статей фінзвітності, наведеного у додатку 3 до НП(С)БО 1. Але для цього інформація у додатковій статті має бути суттєвою, а її оцінка — достовірно визначеною ( п. 4 розд. ІІ НП(С)БО 1).

Внимание:  показники у ЗВК наводять у тисячах гривень без десяткового знака ( додаток 1 до НП(С)БО 1), а показники, які відображають зменшення власного капіталу, наводять у дужках.

Зауважимо також, що для забезпечення порівняльного аналізу інформації щодо поточного ЗВК підприємства мають додавати до річного звіту ЗВК за попередній рік ( п. 10 розд. ІІ НП(С)БО 1).

Форми складання ЗВК

Складові ЗВК за формою № 4

Порядок заповнення ЗВК

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль