Розрахунок орендної плати за землю на 2017 рік

14 лютого 2017

Орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи, а також відповідні органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади в межах своїх повноважень ( ст. 4 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV; далі — Закон № 161).

Умови, на яких земельну ділянку надають в оренду, визначає договір оренди. Бо, як визначено у статті 13 Закону № 161, договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар, своєю чергою, має використовувати таку земельну ділянку відповідно до умов договору й вимог земельного законодавства.

Договір оренди земельної ділянки із земель державної та комунальної власності укладають на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування — орендодавця або за результатами аукціону.

Орендна плата — істотна умова договору

Однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу й умов розрахунків, строків, порядку внесення і перегляду, а також відповідальності за її несплату ( ст. 15 Закону № 161).

Відносини щодо оренди землі приватної власності стосуються лише орендодавця як власника й орендаря, а розмір орендної плати за земельну ділянку регулюється лише договором між цими двома суб’єктами.

Та зовсім інша справа, коли орендодавцем земельної ділянки є відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування. Адже в такому випадку йдеться про податкові зобов’язання орендаря. Позаяк орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності ( далі — орендна плата) є однією з форм плати за землю у складі податку на майно ( пп. 14.1.147 Податкового кодексу України; ПК). Саме таку плату контролюють органи ДФС.

Як визначає пункт 9 типової форми договору оренди землі, затвердженої постановою КМУ від 03.03.2004 № 220, орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності орендар вносить із зазначенням відсотків суми нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Розмір орендної плати за названі земельні ділянки обчислюють з огляду на їх цільове призначення і коефіцієнти індексації.

Але, з іншого боку, в пункті 288.5 ПК встановлені граничні розміри орендної плати (нижня і верхня межа). І орендар сплачує орендну плату до бюджету зважаючи на ці межі.

Граничні розміри орендної плати

Податкові зобов’язання з орендної плати

Звітність з орендної плати

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Витрати у відрядженні: добові, проїзд, проживання, інші
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль