Заповнення декларації з податку на нерухомість юрособами на 2017 рік

9 лютого 2017

Наближається граничний термін подання декларації з податку на нерухоме майно юридичними особами на 2017 рік. З’ясуємо, наскільки змінилися ставки податку цього року і власне об’єкт оподаткування, а також розглянемо приклад заповнення декларації з огляду на останні законодавчі зміни.

Оподаткуванню податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ( далі — податок на нерухоме майно), підлягають об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у т. ч. їх частка, які перебувають у власності юридичних осіб. Відповідно, базою оподаткування є загальна площа таких об’єктів.

До об’єктів житлової нерухомості належать будівлі житлового фонду (житлові будинки, квартири, котеджі, кімнати у комунальних квартирах), дачні та садові будинки. Об’єктами нежитлової нерухомості є будівлі та приміщення, що їх законодавство не відносить до житлового фонду (зокрема, готельні, офісні, торговельні будівлі; промислові споруди і склади; гаражі та криті автомобільні стоянки). З метою оподаткування типи об’єктів нерухомості визначають відповідно до підпунктів 14.1.129 та 14.1.129-1 Податкового кодексу України (ПК) на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти.

Об’єкти, що підлягають оподаткуванню

Однак оподаткуванню податком на нерухоме майно підлягають не всі об’єкти нерухомості. Повний перелік об’єктів, що їх не оподатковують, містить підпункт 266.2.2 ПК. Наведемо окремі з них, які перебувають у власності юридичних осіб і не є об’єктом оподаткування:

Це далеко не весь перелік, а з 01.01.2017 підпункт 266.2.2 ПК доповнено новими підпунктами «ї»-«л». Це сталося через ухвалення Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII. Тож у 2017 році не підлягають оподаткуванню об’єкти нежитлової нерухомості, які належать окремим державним та комунальним закладам, базам олімпійської та паралімпійської підготовки тощо.

Крім того, підрозділ 10 розділу ХХ ПК доповнено новим пунктом 38.6, який вирішує долю тих об’єктів житлової і нежитлової нерухомості, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або на лінії зіткнення. Ця нерухомість не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно у період з 14.04.2014 до 31 грудня року, в якому буде завершено антитерористичну операцію.

У зв’язку з цим нараховані та сплачені за період проведення антитерористичної операції суми податку на нерухоме майно вважаються надміру сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню.

Ставки податку на нерухоме майно

Порядок обчислення і сплати податку юрособами

Зміна права власності посеред року

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль