Головбух

Порядок часткової компенсації вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки

Поки аграрії зайняті весняними роботами в полях та реєстрацією отримувачами бюджетної дотації у податкових органах, КМУ підготував для них ще один подарунок — підтримку під кодовою назвою «часткова компенсація вартості вітчизняної техніки». Тож проаналізуємо, у чому саме полягає нова підтримка та які умови мають виконати виробники сільгосптехніки та її покупці, щоб скористатися компенсацією.

У виявленні свого прагнення підтримати аграрний сектор Уряд вирішив не зупинятись. Тож програма «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» набула нового вигляду. Відтепер бюджетні кошти за цією програмою використовуватимуть не тільки на бюджетну дотацію для розвитку сільгоспвиробників і стимулювання виробництва сільгосппродукції, а й на часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва ( абз. 3 п. 3 постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників у 2017 році» від 08.02.2017 № 77).

КМУ сказав надати «часткову компенсацію…» і затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, постановою від 01.03.2017 № 130 ( далі — Порядок № 130). Порядок № 130 набрав чинності з 15.03.2017.

Уряд має, або принаймні виказує, благородну мету такої сільгосппідтримки. З одного боку, допомогти сільгоспвиробникам придбати техніку, частково компенсуючи її вартість. З іншого — підтримати вітчизняних виробників сільгосптехніки. Тобто, як то кажуть, «убити двох зайців». Про перших «зайців» нам дещо відомо, тож зупинимось спочатку на виробниках сільгосптехніки.

Умови для отримання компенсації виробниками техніки

Щоб потрапити до кола щасливчиків, продукцію яких буде «просувати» сама держава, вітчизняним виробникам сільгосптехніки й обладнання необхідно:

Форма заявки та перелік документів, які виробники при цьому мають подавати, наразі Мінекономрозвитку не затверджені.

Після отримання заявок та інших необхідних документів від виробників комісія, яку утворює Мінекономрозвитку, перевіряє ступінь локалізації виробництва техніки та обладнання виробників, аналізує здійснення такими виробниками технологічних операцій.

За результатами такої перевірки комісія формує перелік техніки й обладнання, вартість яких частково компенсуватимуть сільгоспвиробникам — покупцям такої техніки за рахунок бюджетних коштів ( далі — перелік техніки).

У переліку техніки комісія зазначає:

Оскільки інформація переліку техніки є публічною, він має бути розміщений на офіційних веб-сайтах Мінекономрозвикту та Мінагрополітики.

Ступінь локалізації виробництва техніки та технологічні операції

Умови для отримання підтримки покупцям техніки

Порядок отримання часткової компенсації

Особливі застереження щодо використання частково компенсованої техніки

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл