Подаємо річну декларацію з податку на прибуток

26 січня 2017

Річне декларування податку на прибуток є обов’язковим атрибутом податкової життєдіяльності підприємства на загальній системі. Безпомилково впоратися із цим завданням — безперечно, бажаний результат докладених зусиль. Для цього й проаналізуємо правила звітування з цього податку.

Насамперед нагадаємо, що для платників податку на прибуток є два варіанти базового звітного періоду: квартал або рік. Так, для квартальних платників податковими (звітними) періодами є календарні квартал, півріччя, три квартали та рік. При цьому податкову декларацію розраховують за наростаючим підсумком.

Натомість річним звітним періодом можуть користуватися, зокрема, так звані «малодохідні» (річний дохід яких не перевищує 20 млн. грн.) та новостворені платники податку на прибуток ( п. 137.4, 137.5 Податкового кодексу України; ПК).

Як бачимо, річну декларацію подають як квартальні (за наростаючим підсумком) так і річні платники податку на прибуток. От тільки різнитимуться для них принципи декларування, а також граничні терміни подання податкової звітності.

Форма декларації та її заголовні реквізити

За підсумками 2016 року слід звітувати за Податковою декларацією з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 ( далі ― Декларація № 897).

Нагадаємо, що востаннє до Декларації № 897 Мінфін вносив зміни своїм наказом «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 08.07.2016 № 585. Звісно, декларувати свої річні показники платникам податку на прибуток потрібно з огляду на зміни, внесені названим наказом, — цього прямо вимагає пункт 46.6 ПК. От тільки податківці рекомендували звітувати за оновленою формою вже й за третій квартал 2016 року ( лист ДФС від 11.10.2016 № 33190/7/99-99-15-02-01-17).

У рядку 2 заголовної частини Декларації № 897 потрібно проставити відмітку про базовий звітний період (квартал або рік), а також зазначити власне період звітування (рік). Решту реквізитів цієї частини декларації заповнюють у загальному порядку, проте з особливою ретельністю, адже тут знаходиться більшість обов’язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 ПК.

Граничні терміни подання декларації

Об’єкт оподаткування та розрахунок зобов’язань

Додатки до річної декларації та фінзвітність

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль