Головбух

Практичні аспекти бухгалтерського обліку і ТЦ

Відколи розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток спирається на дані бухобліку, інтерес до нього дедалі зростає. У контексті цієї ситуації вітчизняних бухгалтерів цікавлять як правила звітування з податку на прибуток, так і визначення «бухгалтерського» фінансового результату.

Розрахунок курсових різниць

За результатами перевірки податківці наполягають на розгорнутому відображенні курсових різниць за правилами П(С)БО.

Одразу зазначимо, що вітчизняні стандарти бухобліку не передбачають права «згортати» доходи і витрати за курсовими різницями, тому позицію податківців вважаємо обгрунтованою.

Ключовим аргументом податківців може слугувати пункт 3 розділу ІV НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», у якому зазначено, що згортання будь-яких статей активів і зобов’язань, доходів і витрат є неприпустимим. Винятки з цього правила мають бути безпосередньо передбачені відповідними стандартами бухобліку.

Нагадаємо, що для відображення доходів від операційних курсових різниць користуються субрахунком 714 «Дохід від операційної курсової різниці», для витрат ― субрахунком 945 «Втрати від операційної курсової різниці». Відповідно для відображення доходів/витрат від неопераційних курсових різниць використовують субрахунок 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці» або субрахунок 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць».

Додамо, що існують також курсові різниці, інформацію про які узагальнюють на субрахунку 423 «Накопичені курсові різниці» та субрахунку 425 «Інший додатковий капітал». Вони виникають, відповідно, під час здійснення операцій з господарськими одиницями за межами України та внаслідок перерахунку зобов’язань засновників під час формування статутного капіталу ( п. 8, 9 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», лист Мінфіну від 19.11.2013 № 31-08410-07-16/33606).

Поворотна фінансова допомога

Дооцінка основних засобів

Амортизація модернізованого основного засобу з нульовим строком експлуатації

Облік імпортної тари, призначеної для продажу

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл