text
Головбух

Уточнюємо декларацію з податку на нерухомість на 2017 рік

Платник податку на нерухомість має право подати уточнюючий розрахунок і за потреби сплатити суму недоплати і штраф у розмірі 3% такої суми ( пп. «а» п. 50.1 Податкового кодексу України; ПК). Граничний термін, коли юридичні особи мають подати Податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджену наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408 (далі — Декларація), на 2018 рік, уже минув, тому розглянемо порядок її уточнення.

З яких причин уточнюємо показники

Подавати уточнюючу Декларацію юридичним особам доводиться з різних причин (табл. 1).

Таблиця 1

Подання уточнюючої Декларації

Чому Коли
Орган місцевого самоврядування протягом звітного року змінив рішення про встановлення ставок і пільги Протягом 30 календарних днів (к. дн.) із дня оприлюднення такого рішення (ЗІР, категорія 106.07)
Платник податку після граничного терміну подання Декларації виявив помилку Строк обмежений лише строком позовної давності ( п. 50.1, 102.1 ПК)
Перехід права власності на об’єкт оподаткування після спливу граничного терміну подання Декларації Протягом 30 к. дн. із дня виникнення права власності на такий об’єкт (ЗІР, категорія 106.07)

Однією з поширених помилок є неправильне застосування ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ( далі — податок на нерухомість).

Для прикладу, ставки для м. Києва на 2018 рік встановлено у Положенні про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в м. Києві, затвердженому рішенням Київської міськради від 23.06.2011 № 242/5629 (у редакції рішення Київської міськради від 28.01.2015 № 58/923). Зокрема, ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості для усіх місць розташування (зональності) дорівнює 1%, крім окремих об’єктів (наприклад, гаражів, будівель лікарень та навчальних закладів, історичних пам’яток тощо), що їх оподатковують за пониженою ставкою — 0,01%. Для об’єктів житлової нерухомості також встановлено ставку 1%. Але для окремих соціальних об’єктів ставка дорівнює 0,01%. У м. Києві у 2018 році уже не застосовують понижувального коефіцієнта до ставки податку 0,75, який був чинним минулого року з 1 січня по 31 грудня.

Крім того, за загальним правилом, цього року не застосовують і понижувального коефіцієнта 0,5 ( лист ДФС від 05.01.2018 № 67/ІПК/16-31-12-05-19; ЗІР, категорія 106.03).

Як заповнюємо уточнюючу Декларацію

Як уточнюємо код типу об’єкта нерухомості

Як звітуємо, якщо придбали об’єкт нерухомості

Резюме

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл