Уточнюємо декларацію з податку на нерухомість на 2017 рік

6 березня 2017

Коригувати декларації доводиться як через мінливу позицію податківців, так і через помилки внаслідок людського фактора. З’ясуємо, у який спосіб потрібно уточнювати декларацію з податку на нерухомість на 2017 рік.

За загальним правилом платник податку має право подавати уточнюючий розрахунок і в разі потреби сплатити суму недоплати і штраф у розмірі 3% такої суми до подання самого розрахунку ( пп. «а» п. 50.1 Податкового кодексу України; ПК). Позаяк граничний термін подання юридичними особами Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (її форму затверджено наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 408; далі — Декларація), на 2017 рік уже минув (20.02.2017), розглянемо порядок її уточнення.

Одразу назвемо одну з можливих причин подання уточнюючої Декларації — лояльне роз’яснення податківців, яке може сприяти зменшенню раніше задекларованих податкових зобов’язань (ЗІР, категорія 106.03). Так, вони нагадали, що з 01.01.2017 до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ( далі — податок на нерухомість), застосовують з коефіцієнтом 0,5 ( п. 3 розд. ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 № 1791-VIII).

З огляду на це податківці висновують: якщо орган місцевого самоврядування встановив ставку податку на нерухомість у 2016 році на 2017 рік, то потрібно застосовувати коефіцієнт 0,5. Очевидно, що прояв такої лояльності пов’язаний з передноворічним зростанням мінзарплати. Адже вона, як відомо, впливає і на розрахунок суми податкового зобов’язання з податку на нерухомість ( пп. 266.5.1 ПК).

Утім, варто уважно відстежувати наявність рішень органів місцевого самоврядування, якими встановлюватимуть оновлені ставки податку на нерухомість протягом звітного року. Адже у такому випадку податківці наполягають (ЗІР, категорія 106.07): юридичні особи мають протягом 30 календарних днів із дня оприлюднення такого рішення подати уточнюючі Декларації з актуальними сумами податкових зобов’язань.

Далі наведемо алгоритм уточнення раніше задекларованих показників з податку на нерухомість на 2017 рік.

Крок 1. Заповнюємо заголовні реквізити уточнюючої Декларації

Індикатором, який визначає статус уточнюючої Декларації, є позначка з кодом типу декларації 03 «Уточнююча». При цьому в рядку 1.1.Т відображають порядковий номер Декларації, яку подають. Нумерацію ведуть наростаючим підсумком залежно від кількості уже поданих Декларацій.

Так, якщо платник податку на нерухомість подає до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування першу уточнюючу Декларацію, в рядку 1.1.Т проставляють цифру «1». Відповідно у разі повторного подання уточнюючої Декларації у рядку 1.1.Т проставляють уже цифру «2» й т. д. (ЗІР, категорія 106.07).

Закцентуємо увагу ще на одній деталі. Як відомо, Декларація передбачає можливість одночасного відображення розрахованих податкових зобов’язань щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. Утім, податківці зауважують, що в разі уточнення податкових зобов’язань щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості все одно потрібно подавати дві уточнюючі Декларації. Мовляв, цього вимагають особливості їх програмного забезпечення (ЗІР, категорія 106.07).

Крок 2. Заповнюємо табличну частину уточнюючої Декларації

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль