text
Головбух

Нові форми податкової накладної та декларації з ПДВ

Ще від початку 2017 року платники ПДВ очікують на оновлені форми податкової накладної та податкової декларації з ПДВ. І ось нарешті Мінфін «розщедрився» на такі зміни. Одразу зауважимо, що за лютий 2017 року податкову декларацію з ПДВ подаємо ще за старою формою. А от застосовувати оновлену податкову накладну — саме час. Порядок її заповнення і проаналізуємо.

Через законодавчі зміни, внесені наприкінці минулого року, платники ПДВ чекали моменту приведення робочого ПДВ-механізму до нових вимог Податкового кодексу України (ПК). Адже «старі» ПДВ-інструменти, зокрема, форма податкової накладної з ПДВ, додатки 1 та 2 до неї, порядок заповнення податкової накладної з ПДВ, затверджені наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 ( далі — Порядок № 1307), та форма податкової декларації з ПДВ і додатків до неї, затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, не давали платникам ПДВ змоги протягом двох перших місяців поточного року скористатися чинними «новими» вимогами ПК.

Своєю чергою, неприйняття адаптованих форм породило безліч запитів платників ПДВ до контролюючого органу. Відповідно ланцюгова реакція змусила ДФС надавати численні роз’яснення на кшталт: «Де вказати в податковій код послуг згідно з ДКПП?», «Чи не є помилкою незазначення коду послуг?» та «Чи можна включати до податкового кредиту суму ПДВ за податковими накладними без коду?».

І ось нарешті 01.03.2017 набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 23.02.2017 № 276, яким затверджено нову редакцію податкової накладної та порядку її заповнення, а також податкової звітності з ПДВ.

Спочатку розглянемо, що реалізовано у новій формі податкової накладної. Адже вже з 16.03.2017 податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних маємо складати за новою формою ( див. « Податкові накладні за новою формою прийматимуть до реєстрації з 16 березня»).

Код товарів згідно з УКТ ЗЕД і послуг — за ДКПП

Почнімо з найбільш очікуваного.

У зв’язку із запровадженням нових обов’язкових реквізитів податкової накладної згідно з підпунктом «і» пункту 201.1 ПК (код товару згідно з УКТ ЗЕД і код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)), у податковій накладній з’явилися графи:

Як і раніше, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначають суцільним порядком без розділових знаків.

Відповідні графи 3.1-3.3 відтепер є складовими додатка 1 до податкової накладної і слугують для тих-таки коду товару згідно з УКТ ЗЕД та коду послуги згідно з ДКПП.

У разі коригування сум податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 розрахунку коригування зазначаємо код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД або у графі 4.3 — код таких послуг згідно з ДКПП.

Наразі в оновленому Порядку № 1307 передбачено, що ДФС визначає умовні коди товарів, яких немає в УКТ ЗЕД, і забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками ПДВ.

Бюджетна дотація сільгоспвиробникам

Перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання

Зведені податкові накладні на умовне нарахування ПДВ

Оновлена податкова декларація з ПДВ

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль