Нові форми податкової накладної та декларації з ПДВ

6 березня 2017

Ще від початку 2017 року платники ПДВ очікують на оновлені форми податкової накладної та податкової декларації з ПДВ. І ось нарешті Мінфін «розщедрився» на такі зміни. Одразу зауважимо, що за лютий 2017 року податкову декларацію з ПДВ подаємо ще за старою формою. А от застосовувати оновлену податкову накладну — саме час. Порядок її заповнення і проаналізуємо.

Через законодавчі зміни, внесені наприкінці минулого року, платники ПДВ чекали моменту приведення робочого ПДВ-механізму до нових вимог Податкового кодексу України (ПК). Адже «старі» ПДВ-інструменти, зокрема, форма податкової накладної з ПДВ, додатки 1 та 2 до неї, порядок заповнення податкової накладної з ПДВ, затверджені наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 ( далі — Порядок № 1307), та форма податкової декларації з ПДВ і додатків до неї, затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21, не давали платникам ПДВ змоги протягом двох перших місяців поточного року скористатися чинними «новими» вимогами ПК.

Своєю чергою, неприйняття адаптованих форм породило безліч запитів платників ПДВ до контролюючого органу. Відповідно ланцюгова реакція змусила ДФС надавати численні роз’яснення на кшталт: «Де вказати в податковій код послуг згідно з ДКПП?», «Чи не є помилкою незазначення коду послуг?» та «Чи можна включати до податкового кредиту суму ПДВ за податковими накладними без коду?».

І ось нарешті 01.03.2017 набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 23.02.2017 № 276, яким затверджено нову редакцію податкової накладної та порядку її заповнення, а також податкової звітності з ПДВ.

Спочатку розглянемо, що реалізовано у новій формі податкової накладної. Адже вже з 16.03.2017 податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних маємо складати за новою формою ( див. « Податкові накладні за новою формою прийматимуть до реєстрації з 16 березня»).

Код товарів згідно з УКТ ЗЕД і послуг — за ДКПП

Почнімо з найбільш очікуваного.

У зв’язку із запровадженням нових обов’язкових реквізитів податкової накладної згідно з підпунктом «і» пункту 201.1 ПК (код товару згідно з УКТ ЗЕД і код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)), у податковій накладній з’явилися графи:

Як і раніше, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначають суцільним порядком без розділових знаків.

Відповідні графи 3.1-3.3 відтепер є складовими додатка 1 до податкової накладної і слугують для тих-таки коду товару згідно з УКТ ЗЕД та коду послуги згідно з ДКПП.

У разі коригування сум податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 розрахунку коригування зазначаємо код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД або у графі 4.3 — код таких послуг згідно з ДКПП.

Наразі в оновленому Порядку № 1307 передбачено, що ДФС визначає умовні коди товарів, яких немає в УКТ ЗЕД, і забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками ПДВ.

Бюджетна дотація сільгоспвиробникам

Перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання

Зведені податкові накладні на умовне нарахування ПДВ

Оновлена податкова декларація з ПДВ

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Витрати у відрядженні: добові, проїзд, проживання, інші
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль