Розрахунок надурочних годин за підсумованого обліку робочого часу

2 березня 2017

Для працівника встановлено підсумований облік робочого часу за основним місцем роботи. На підприємстві він працює за внутрішнім сумісництвом. Аби визначити надурочні години, бухгалтер підсумував години роботи працівника за основним місцем роботи і за сумісництвом та оплатив їх у подвійному розмірі. Чи можуть перевіряльники визнати таку оплату незаконною?

Кожен працівник має право реалізувати свій творчий і продуктивний потенціал, укладаючи трудовий договір на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях ( далі — підприємство) якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Тобто особа може працювати в одній установі і як основний працівник, і як сумісник. Вона також може працювати на двох або кількох підприємствах, одна з яких буде основним місцем роботи, інша — місцем роботи за сумісництвом.

Якщо за основним місцем роботи особі запроваджено підсумований облік робочого часу, бухгалтер має правильно підрахувати кількість надурочних годин та оплатити їх. Інакше ревізори під час перевірки законності нарахування заробітної плати встановлять порушення і вимагатимуть повернення до бюджету надміру виплачених працівникові коштів.

Особливості роботи за сумісництвом

Сумісництвом вважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві чи у громадянина за наймом. Тобто працівник не може виконувати основну роботу і роботу за сумісництвом в один і той самий час.

Роботу за сумісництвом регулюють постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» від 03.04.1993 № 245 ( далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43.

Відповідно до пункту 2 Постанови № 245 тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Оформлення трудового договору із сумісником

Особливості підсумованого обліку робочого часу

Календарна норма робочого часу

Розрахункова норма робочого часу

Облік робочого часу

Надурочні години в разі роботи за сумісництвом

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Витрати у відрядженні: добові, проїзд, проживання, інші
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль