Податок на прибуток: застосування різниць, і не лише…

1 січня 2017

Пропонуємо вашій увазі відповіді на нагальні запитання щодо податку на прибуток.

Позаяк неабияку зацікавленість у бухгалтерів викликають коригування фінансового результату до оподаткування та застосування окремих проблемних положень розділу ІІІ Податкового кодексу України (ПК).

Сукупний дохід і податок на прибуток

Насамперед нагадаємо, що головним критерієм для визначення потреби застосування різниць, передбачених розділом ІІІ ПК, є розмір річного доходу підприємства, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. Якщо такий дохід перевищить 20 млн. грн., то підприємство обов’язково коригуватиме фінансовий результат до оподаткування.

До «бухгалтерського» доходу включають:

З погляду податкових ризиків надто небезпечною складовою є стаття інших доходів. Позаяк точно не відомо, що ж сюди відноситимуть податківці. Зокрема, у бухгалтерів виникає сумнів щодо можливості віднесення до такого доходу величини сукупного доходу. Для деяких підприємств така величина могла б суттєво вплинути на розмір ліміту для застосування різниць. Зокрема, завдяки дооцінкам необоротних активів.

Зі свого боку наголосимо, що з позиції бухгалтерського обліку між доходом та сукупним доходом є фундаментальні відмінності.

Сукупним доходом є зміни у власному капіталі протягом звітного періоду внаслідок різних господарських операцій та інших подій, окрім змін капіталу за рахунок операцій з власниками. Його відображають у розділі ІІ Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід).

Водночас доходи — це збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов’язань, які призводять до зростання власного капіталу, окрім приросту капіталу за рахунок внесків власників ( п. 3 р. І НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»).

Як бачимо, формування доходу спричиняє збільшення власного капіталу. Водночас виникнення сукупного доходу призводить лише до змін у структурі такого капіталу. Відповідно, за бухгалтерськими правилами сукупний дохід не можна ототожнювати зі «звичайним» доходом.

Право на негосподарські витрати

Податкова амортизація

Облік «малоцінки»

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль