Головбух

Сезонне техобслуговування

Розпочнемо зі заміни шин на автомобілі. Перш ніж встановити сезонні шини, їх, звісно, спочатку потрібно придбати. Тому з’ясуємо, на якому рахунку обліковувати придбані шини.

Оприбуткування шин

Для обліку шин використовують субрахунок 207 «Запасні частини». Це чітко визначено в Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженій наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291.

Проте якщо шини вже були встановлені на авто, а їх вартість включено до первісної вартості автомобіля, їх обліковують у складі основних засобів, а саме на субрахунку 105 «Транспортні засоби».

На кожну придбану шину заводять Картку обліку пробігу (наробітку) пневматичної шини ( далі — картка обліку). Її форму наведено у додатку 5 до Експлуатаційних норм середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтрансу від 20.05.2006 № 488 ( далі — Норми № 488).

Під час придбання шини у картці обліку зазначають:

Дату виготовлення шини замарковано на її боковині числом із чотирьох цифр: перші дві — познака порядкового номера поточного тижня року виготовлення; останні дві — познака двох останніх цифр року виготовлення шини.

Дані про фактичний пробіг шини фіксують у картці обліку пробігу (наробітку) пневматичної шини, форму якої наведено у додатку 5 до пункту 7.1 Експлуатаційних норм середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтрансу від 20.05.2006 № 488 ( далі — Експлуатаційні норми).

Таку картку заводять на кожну шину окремо.

Як визначає пункт 7.6 Експлуатаційних норм, якщо виникає потреба замінити шину на ходових колесах запасною шиною, водій повідомляє обліковцеві про дату заміни, заводський чи інвентарний номер заміненої шини, пробіг (наробіток мотогодин) за лічильником пробігу (мотогодин) на момент її зняття й установлення запасної шини. Ці дані зазначають у картці обліку пробігу (наробітку) шини. Тобто у картці пробігу (наробітку) запасної шини проставляють дані фактичного пробігу такої шини.

Якщо прийнято рішення забезпечити одночасне досягнення пневматичними шинами граничної зношеності протектора на колісному транспортному засобі (КТЗ) шляхом переставляння пневматичних шин, яке полягає у систематичній зміні місця встановлення ходових і запасних шин, їх фактичний пробіг вираховують за формулою, наведеною у пункті 7.7 Експлуатаційних норм:

Lф = ((nхк – nхкв + nхкв × kпрш) ÷ ((nхк – nхкв) ÷ nхкв × kпрш + nзк)) × LКТЗ, де

У разі застосування цього методу визначення фактичного пробігу шин дані пробігу ходових і запасних шин будуть однаковими.

Заміна шин

Списання шин

Заміна акумуляторів

Заміна мастила

Списання й утилізація шин та акумуляторів

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини