Давальницька сировина від нерезидента: облік та звітність

16 січня 2017

Отримати від нерезидента сировину, а повернути готову продукцію — здавалося б, куди простіше. Втім, бухгалтерський облік таких операцій має свої особливості, адже у гру вступають, зокрема, курсові різниці…

Давальницька сировина, а також готова продукція, отримана в результаті переробки такої сировини, не є власністю резидента-переробника. Тому отриману від нерезидента сировину слід відображати на позабалансовому субрахунку 022 «Матеріали, прийняті для переробки». Аналітичний облік давальницької сировини здійснюють у розрізі найменування сировини та цін, зазначених у супровідних документах.

Натомість готову продукцію обліковують на позабалансовому субрахунку 023 «Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні». А операції з ввезення сировини та вивезення готової продукції оформляють актами приймання-передачі.

Визнання доходів та витрат

Переробка сировини у готову продукцію для підприємства-переробника вважається продажем послуг (робіт). Доходи та витрати за такою операцією визначають з урахуванням вимог П(С)БО 15 «Дохід» та П(С)БО 16 «Витрати».

Як відомо, витрати визнають витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Своєю чергою, собівартість реалізованих послуг (робіт) складається з виробничої собівартості, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.

Інформацію про витрати на виробництво продукції з давальницької сировини узагальнюють на рахунку 23 «Виробництво», а дохід від реалізації послуг з переробки відображають на субрахунку 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг». Дохід у підприємства-переробника виникає на дату передачі нерезиденту готової продукції. Факт переробки засвідчують актом наданих послуг або актом виконаних робіт.

Зазвичай розрахунки між резидентами та нерезидентами за такими операціями проводять в іноземній валюті. У такому разі слід пам’ятати про встановлену НБУ умову щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України (МВРУ) надходжень в іноземній валюті. На сьогодні розмір такого продажу становить 65% згідно з постановою Правління НБУ від 14.12.2016 № 410. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидента, і він використовує їх відповідно до правил валютного регулювання.

Розрахунок курсових різниць

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Витрати у відрядженні: добові, проїзд, проживання, інші
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль