Робота тимчасових і сезонних працівників: приймання і звільнення, оплата праці

17 березня 2017

Роботу сезонних і тимчасових працівників регулюють спеціальні норми законодавства. У зв’язку з цим роботодавці часто припускаються помилок під час приймання та звільнення таких працівників. Розглянемо правила оформлення і припинення трудових відносин із сезонниками і тимчасовими працівниками.

Особливості праці тимчасових і сезонних працівників встановлено спеціальними нормативно-правовими актами ( ст. 7 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Наразі таким документами є Указ Президії ВР СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.1974 № 310-IX ( далі — Указ № 310) та Указ Президії ВР СРСР «Про умови праці тимчасових робітників і службовців» від 24.09.1974 № 311-IX ( далі — Указ № 311). Вони є чинними на території нашої держави у частині, що не суперечить Конституції та законам України.

Поняття сезонних і тимчасових працівників

Сезонними вважають працівників, які внаслідок природних і кліматичних умов виконують роботу не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону) тривалістю не більше ніж шість місяців ( ст. 1 Указу № 310).

Внимание:  для сезонних працівників роботи повинні мати сезонний характер, а також відповідати обмеженням за галузями згідно зі Списком сезонних робіт і сезонних галузей, затвердженим постановою КМУ від 28.03.1997 № 278 (далі — Список № 278)

До сезонних робіт згідно зі Списком № 278 відносять окремі роботи в таких галузях:

Отже, трудовий договір на сезонні роботи можна укладати лише за умови збігу ознак:

Внимание:  не вважають сезонною роботу, тривалість якої зумовлена природними та кліматичними умовами, якщо вона не належить до галузей і робіт, визначених Списком № 278

Наприклад, оператори котелень, апаратники хімічного водоочищення тощо працюють не повний рік, а лише під час опалювального сезону, тривалість якого залежить від природних і кліматичних умов. Однак цих робіт немає в Списку № 278, тому їх не можна вважати сезонними.

Тимчасових працівників наймають на строк до двох місяців, а для заміщення тимчасово відсутніх працівників, за якими зберігається місце роботи, — на строк до чотирьох місяців (ст. 1 Указу № 311).

Списку тимчасових робіт законодавством не передбачено. Тобто тимчасові працівники, на відміну від сезонних, можуть виконувати будь-яку роботу.

Умови укладання трудових договорів

Припинення трудових відносин

Оплата праці

Оплата відпусток

Виплата лікарняних

Розрахунки у разі звільнення

Оподаткування доходів сезонних і тимчасових працівників

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як заповнити Звіт неприбуткової організації за 2017 рік
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Як ФОП відзвітувати про доходи 2017 року
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль