Як розстрочити і відстрочити сплату податків

13 лютого 2017

Брак обігових коштів на підприємстві може вилитися в неспроможність, принаймні своєчасно, виконати свої зобов’язання, зокрема податкові. І рішення не платити податок або сплатити його пізніше — невдалий варіант. Позаяк у такий спосіб утворюється податковий борг. Утім, для уникнення негативних наслідків платник податків може застосувати передбачені законодавством процедури розстрочення чи відстрочення сплати податків. Тож детально розкажемо про те, як такою можливістю скористатися.

Умови реалізації права на розстрочення/відстрочення

Власне розстроченням, відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків їх сплати платником податків під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені ( ст. 100 Податкового кодексу України; ПК). Можливість перенесення встановленого терміну сплати податку або збору на більш пізній передбачає стаття 32 ПК. Крім цього, право платника податків на відстрочення або розстрочення сплати податків закріплено у підпункті 17.1.5 ПК.

Але необхідно розуміти, що, з одного боку, платник податку має право на відстрочення або розстрочення податкового зобов’язання, а з другого — на нього лягає обов’язок сплачувати відсотки (пеню) відповідно до вимог законодавства.

Так, пеню нараховують із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день прийняття контролюючим органом рішення про відповідне розстрочення, відстрочення ( п. 100.1 ПК).

Як уже зазначали, розстроченню (відстроченню) підлягають не лише поточні податкові зобов’язання, а й суми податкового боргу. Під ними розуміють не сплачені вчасно суми узгоджених грошових зобов’язань, з урахуванням штрафних санкцій та пені ( пп. 14.1.175 ПК). До того ж, якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, під час розрахунку процентів її не враховують.

Отже, саме собою відтермінування сплати податків — не таке вже й привабливе і зовсім не безкоштовне. Та все ж така процедура дає змогу не втрапити в ще більшу податкову кабалу (за уже наявного податкового боргу) та уникнути штрафних санкцій.

Слід зауважити, що податковий борг розстрочують та відстрочують у межах процедури відновлення платоспроможності боржника відповідно до законодавства з питань банкрутства.

Зважте також, що відрахування частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до бюджету, на думку податківців, не підлягає розстроченню (відстроченню) ( лист ДПС від 04.05.2012 № 7736/6/19-4015).

Документальні підстави для розстрочення (відстрочення)

Порядок прийняття рішення податківцями

Механізм сплати розстрочених (відстрочених) сум

Умови розірвання договору про розстрочення (відстрочення)

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Витрати у відрядженні: добові, проїзд, проживання, інші
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль