Головбух

Лікарняні працівникові, що працює на умовах неповного робочого часу

 • 8 лютого 2018
 • 249

Запитання

Працівник (без інвалідності, основне місце роботи) виконує роботу на умовах неповного робочого часу. За відпрацьований місяць йому нарахували суму, меншу за мінімальну зарплату. В листопаді працівник захворів. Йому нарахували зарплату за фактично відпрацьовані дні листопада, а ЄСВ сплатили з розміру мінімальної заробітної плати. У грудні нарахували лікарняні за листопад. Чи відображати у Звіті з ЄСВ суму лікарняних за листопад, якщо за листопад ЄСВ розрахували із розміру мінзарплати?

Відповідь

Якщо база нарахування ЄСВ за місяць менша за розмір мінімальної зарплати, застосовуйте «мінзарплатне» правило. Його визначають абзац другий частини п’ятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI і пункт 8 розділу ІІІ Інструкції № 449. Застосовуйте «мінзарплатне» правило, лише якщо відома база нарахування ЄСВ за місяць. Якщо ж вона невідома, наприклад, зарплату за листопад нарахували, а лікарняні — ще ні, «мінзарплатне» правило не застосовуйте. ЄСВ нараховуйте на суму заробітної плати за відпрацьовану частину листопада і відображайте у Звіті з ЄСВ за листопад.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Після того як працівник надасть листок непрацездатності, нарахуйте суму лікарняних за листопад. Їх відобразіть одним рядком у Таблиці 6 за грудень, зокрема у реквізитах:

 • 9 — код категорії застрахованої особи «29»;
 • 11 — період, за який нараховано лікарняні, — «112017»;
 • 13 — кількість днів тимчасової непрацездатності;
 • 17, 18 — суму лікарняних;
 • 21 — суму ЄСВ, нараховану на них.

Розрахунок лікарняних 2018

Якщо сума лікарняних за листопад і сума зарплати за листопад менші за мінімальну зарплату, застосовуйте «мінзарплатне» правило. Додаткову базу нарахування ЄСВ відобразіть одним рядком у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за грудень. Зокрема, зазначте у реквізитах:

 • 10 — код типу нарахувань «13»;
 • 11 — період, за який нарахували допомогу по вагітності та пологах, меншу за розмір мінімальної зарплати, — «112017»;
 • 19 — суму додаткової бази нарахування ЄСВ;
 • 21 — суму ЄСВ, нараховану на неї.

► Перебування у відпустці для догляду за дитиною: кому зараховують до страхового стажу

У ситуації, що розглядаємо, «мінзарплатне» правило застосували до бази нарахування ЄСВ не за повний місяць, а лише його частину. Щоб виправити помилку, у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за грудень покажіть в одному рядку суму лікарняних, а в другому — додаткову базу нарахування ЄСВ в сумі, на яку її слід зменшити. Тобто відобразіть різницю додаткової бази, що зазначили у реквізиті 19 Таблиці 6 за листопад, і додаткової бази, обчисленої з розміру зарплати і лікарняних за листопад. Цю різницю покажіть за кодом типу нарахувань «3» (зменшення) і зазначте період, за який її зменшуєте, — «112017». Сума цієї різниці та ЄСВ, нарахований на неї, потраплять до рядка 5 Таблиці 1 за грудень, тому обов’язково розкрийте зміст помилки.

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл