Головбух

Індексація за минулі місяці

  • 8 лютого 2018
  • 273

Запитання

Працівникам у січні нарахували індексацію за попередні місяці. Як такі суми відображати у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ?

Відповідь

Коли нараховуєте ЄСВ на виплати, що належать до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, користуйтеся Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5 (далі — Інструкція № 5). Цього вимагає підпункт 5 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція № 449).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Прожитковий мінімум 2018

Суми індексації є додатковою заробітною платою (пп. 2.2.7 п. 2.2 Інструкції № 5). Згідно з пунктом 9 розділу IV Порядку № 435 донараховану суму заробітної плати за попередні місяці включайте до заробітної плати місяця, у якому її донарахували. Тобто суму індексації за попередні місяці сумуйте із зарплатою за січень. Отриманий результат відображайте одним рядком у реквізиті 17 Таблиці 6 за січень, а в реквізиті 18 — у межах максимальної бази нарахування ЄСВ. У реквізиті 21 Таблиці 6 зазначайте суму ЄСВ, обчислену із суми зарплати, зазначеної у реквізиті 18. В інших реквізитах цього рядка відображайте відомості так само, як під час відображення сум зарплати.

Мінімальну зарплату підвищено: як бути з індексацією

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл