Головбух

З декретної відпустки — у відпустку для догляду за дитиною

6 вересня 2019
10583
Середній бал: 0 із 5

Запитання

Працівниці (без інвалідності, основне місце роботи) після виходу з відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами надали з 29.01.2019 відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У Таблиці 5 Звіту з ЄСВ цю подію забули відобразити. А в Таблиці 6 не зазначили кількість днів перебування у трудових відносинах і кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи подавати уточнення до Звіту з ЄСВ і як? Чи обчислювати додаткову базу нарахування ЄСВ, якщо сума допомоги по вагітності та пологах за 28 календарних днів січня становить 3424,68 грн (28 к. дн. × 122,31 грн)? Чи нараховувати на неї ЄСВ?

Відповідь

Зразки заповнення Звіту з ЄСВ СКАЧАТИ

Заповнюйте Звіт з ЄСВ за нормами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

Якщо застрахована особа у звітному місяці вийшла з відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами і їй у тому самому місяці надали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, в Таблиці 5 зробіть два записи:

 • у першому рядку у графі 8 «Категорія особи» зазначте категорію особи «5» (особа, якій надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами), а у графі 11 «Період … відпусток / дата закінчення» — останній день цієї відпустки, у форматі «ДД» (у нашій ситуації — 28);
 • у другому рядку у графі 8 зазначте категорію особи «6» (особа, якій надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), а у графі 11 «Період … відпусток / дата початку» — перший день цієї відпустки, у форматі «ДД» (у нашій ситуації — 29).

Так заповнювати графи вимагає абзац 15-16 пункту 8 розділу IV Порядку № 435.

Припустімо, у Звіті з ЄСВ за січень 2019 року цього не зробили. Щоб виправити таку несумову помилку, скористайтеся пунктом 4 розділу V Порядку № 435. Тобто у місяці виявлення помилки подайте Звіт з ЄСВ за січень з типом форми «додаткова», що складається з:

 • титульного аркуша (перелік таблиць) з типом форми «додаткова»;
 • Таблиці 5 з типом форми «додаткова» (у ній відобразіть двома рядками відомості про відпустки застрахованої особи).

Кількість календарних днів перебування у трудових відносинах відображайте у реквізиті 15 Таблиці 6 за поточний звітний місяць (у якому нарахована допомога по вагітності та пологах) у рядку, де відображена сума зарплати за поточний звітний місяць, а за майбутні місяці —у рядках, де відображена сума допомоги по вагітності та пологах, що нарахована за повний календарний місяць. Додатково відображайте у реквізиті 16 Таблиці 6 кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за відповідний місяць. Якщо сума допомоги по вагітності та пологах нарахована за частину місяця, у якому закінчується відпустка, реквізити 15 і 16 Таблиці 6 за місяць, у якому нарахована допомога по вагітності та пологах, не заповнюємо. Їх слід заповнювати у Таблиці 6 за той місяць, за який нараховану цю частину допомоги (у нашій ситуації — за січень 2019 року).

Якщо у Звіті з ЄСВ за січень не відобразили кількість календарних днів перебування у трудових відносинах (31 к. дн.) та кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (28 к. дн.), для виправлення цієї несумової помилки скористайтесь пунктом 2 розділу V Порядку № 435. Тобто у місяці виявлення помилки подайте два Звіти з ЄСВ за січень. Перший — з типом форми «скасовуюча», що складається з:

 • титульного аркуша (перелік таблиць) з типом форми «скасовуюча»;
 • Таблиці 6 з типом форми «скасовуюча» (у ній відобразіть відомості про застраховану особу за січень, у т. ч. про нараховану у вересні допомогу по вагітності та пологах за 28 календарних днів січня).

Другий — з типом форми «початкова», що складається з:

 • титульного аркуша (перелік таблиць) з типом форми «початкова»;
 • Таблиці 6 з типом форми «початкова» (у ній відобразіть відомості про застраховану особу за січень, у т. ч. про нараховану у вересні допомогу по вагітності та пологах за 28 календарних днів січня (тобто продублюйте скасовані відомості) та додатково відобразіть у реквізиті 15 — значення «31», у реквізиті 16 — значення «28»).

Позаяк сума нарахованої допомоги по вагітності та пологах за січень 2019 року менша за мінімальну зарплату (3424,68 грн ˂ 4173,00 грн), обчислюємо додаткову базу нарахування ЄСВ. Немає значення, що допомогу по вагітності та пологах нарахували за частину січня, адже трудові відносини тривають — працівниці надали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Додаткову базу нарахування ЄСВ і нарахований ЄСВ відобразіть у Таблиці 6 за січень одним рядком. Зокрема, проставте у реквізитах:

 • 9 — код категорії застрахованої особи «42»;
 • 10 — код типу нарахувань «13»;
 • 11 — період, за який нараховано допомогу по вагітності та пологах, меншу за розмір мінімальної зарплати, — «012019»;
 • 19 — суму додаткової бази нарахування ЄСВ — 748,32 грн (4173,00 грн – 3424,68 грн);
 • 21 — суму ЄСВ, нараховану на неї, — 164,63 грн (748,32 грн × 22%).

Донараховувати суму декретних до розміру мінімальної зарплати не потрібно, оскільки це суперечитиме частині 2 статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

Якщо ж у Звіті з ЄСВ за січень 2019 року ці відомості не відобразили, зробіть це у Таблиці 6 за місяць, у якому виявлено цю сумову помилку. Покажіть нарахування одним рядком. Зокрема, проставте у реквізитах:

 • 9 — код категорії застрахованої особи «42»;
 • 10 — код типу нарахувань «2»;
 • 11 — період, за який нараховано допомогу по вагітності та пологах, меншу за розмір мінімальної зарплати, — «012019»;
 • 19 — суму додаткової бази нарахування ЄСВ — 748,32 грн;
 • 21 — суму ЄСВ, нараховану на неї, — 164,63 грн.

Ця сума нарахованого ЄСВ потрапить до рядків 4, 4.1, 4.1.1 Таблиці 1 за місяць, у якому виявлено цю сумову помилку, тож обов’язково розкрийте зміст помилки. Сума додаткової бази нарахування ЄСВ потрапить до рядка 4.4. При цьому штрафних санкцій за несвоєчасне нарахування ЄСВ від органу ДФС не уникнути.

Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини