Головбух

Оподаткування митними платежами медичних виробів та медичного обладнання, що ввозяться на митну територію України

  • 19 січня 2018
  • 55

Запитання

Як оподатковуються митними платежами медичні вироби та медичне обладнання, що ввозяться на митну територію України ЮО?

Відповідь

Відповідно до п.п. «в» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) у разі ввезення на митну територію України медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні та медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я застосовується ставка ПДВ у розмірі 7 % бази оподаткування.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Технічний регламент щодо медичних виробів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753.

Крім того п. 38 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ визначено, що тимчасово, до 31.03.2019 звільняються від оподаткування ПДВ, зокрема операції з ввезення на митну територію України медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, за умови якщо ввезення здійснюється на підставі договорів із спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, укладених на виконання угод між центральним органом виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі, у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

Коди УКТ ЗЕД 2018

Порядок ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування ПДВ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1153.

Разом з тим, при ввезенні медичних виробів та медичного обладнання на митну територію України у митному режимі імпорту ввізне мито сплачується на загальних підставах згідно з частиною першою ст. 286 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями за ставками, встановленими Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ «Про Митний тариф України».

ЗІР, категорія 210.06

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл