Чи є платником акцизу продавець олив для обробки металу

129

Запитання

Підприємство здійснює оптову торгівлю оливами, антикорозійними рідинами, очищувачами та присадками промислового призначення (для обробки металевих деталей). Під час розмитнення товарів сплачує акцизний податок. Чи зобов’язане підприємство реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та виписувати акцизні накладні під час реалізації, якщо за властивостями та призначенням зазначені товари не є паливом?

Відповідь

Обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку підлягають особи, які здійснюють реалізацію пального (пп. 212.3.4 Податкового кодексу України; ПК).

Оскільки оподаткування в Україні засновано на положеннях ПК, визначення терміна «пальне» слід шукати саме в ньому, а не в технічних характеристиках товару.

Так, пальне — це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 ПК (пп. 14.1.141-1 ПК). Своєю чергою, підпункт 215.3.4 ПК містить перелік нафтопродуктів, скраплених газів та інших речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, які для цілей оподаткування віднесені до пального та, відповідно, є підакцизними товарами. У цьому переліку також визначено коди товарів (продукції) згідно з УКТ ЗЕД.

Тож якщо оливи, очищувачі та інші товари потрапили до зазначеного переліку (тобто код товару згідно з УКТ ЗЕД відповідає зазначеному у підпункті 215.3.4 ПК), у такому разі підприємство, яке їх реалізує, підлягає обов’язковій реєстрації як платник акцизного податку.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль