Головбух

Оподаткування операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами

  • 17 січня 2018
  • 34

Запитання

Як здійснюється оподаткування операцій із ввезення на митну територію України з метою вільного обігу транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній пiдкатегорiї 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД?

Відповідь

Відповідно до ст. 74 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

При ввезенні на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (далі – ТЗ, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома)) з метою вільного обігу сплачуються такі митні платежі:

Відповідно до розд. XVII Митного тарифу України, встановленого Законом № 584, ставка ввізного мита на ТЗ, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома), становить 0 відсотків бази оподаткування (митної вартості).

У випадках, встановлених законами України, товари, поміщені у митний режим імпорту, можуть оподатковуватися особливими видами мита:

  • податок на додану вартість (далі – ПДВ) за ставкою, встановленою ст. 193 розд. V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ);
  • акцизний податок за ставкою, встановленою п. 215.3 ст. 215 розд. VI ПКУ.

Водночас відповідно до змін, внесених до ПКУ Законом України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», передбачено тимчасове (на період до 31 грудня 2018 року) звільнення від оподаткування ПДВ (п. 64 підрозд. 2 розд. XX ПКУ) та акцизним податком (п. 19 підрозд. 5 розд. XX ПКУ) операцій із ввезення на митну територію України ТЗ, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

ЗІР, категорія 210.01

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл