Придбали авто для працівника: чи буде податковий кредит

271

Запитання

Фермерське господарство придбало для агронома легковий автомобіль «Рено». Чи можна віднести на кредит суму ПДВ?

Відповідь

Згідно з чинними на сьогодні вимогами Податкового кодексу України (ПК) податковий кредит нараховують незалежно від того, з якою метою платник ПДВ придбав основний засіб (товари чи послуги).

Є податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, — є і право на податковий кредит. Це підтверджують пункти 198.3, 198.6 ПК.

Водночас якщо такий основний засіб придбано не для використання у господарській діяльності підприємства (як у цьому випадку), підприємство має нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на вартість придбання за правилами, встановленими у пункті 198.5 ПК.

Тобто і податкові зобов’язання, і податковий кредит підприємство відобразить у звітності з ПДВ в одному звітному періоді.

Логічно було б узагалі не відображати податковий кредит, як це робили раніше. Тоді б не довелось донараховувати податкові зобов’язання. Адже в результаті ПДВ все одно дорівнюватиме нулю. Але такі дії призведуть до розбалансування формули.

Сума ПДВ за отриманою податковою накладною (зареєстрованою в ЄРПН) автоматично збільшила реєстраційний ліміт (що визначається за формулою згідно з пунктом 200-1.3 ПК).

Щоб збалансувати формулу, потрібно дотримати вимог пункту 198.5 ПК, скласти зведену податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та на її підставі донарахувати податкові зобов’язання.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль