Головбух

Штрафні санкції при самостійному виправленні помилок, якщо під час виплати дивідендів був нарахований та сплачений авансовий внесок, але не відображений у Податковій декларації з податку на прибуток

  • 26 грудня 2017
  • 24

Запитання

Чи нараховуються штрафні санкції, пеня та яким чином вони розраховуються при самостійному виправленні помилок, якщо під час виплати дивідендів був нарахований та сплачений авансовий внесок у звітному (податковому) періоді, але не відображений у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (у тому числі за 2015 рік)?

Відповідь

У разі виправлення задекларованих сум авансових внесків при виплаті дивідендів, що мали бути сплачені за результатами звітних (податкових) періодів у звітній (звітній новій) Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), платник податку відображає правильні показники у рядках 20 АВ, 21, 22 додатка ВП до Декларації та порівнюючи рядок 22 з відповідним рядком Декларації, яка уточнюється, визначає суму збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску при виплаті дивідендів, пені та штрафу у частині «Виправлення помилок»» (рядки 27 - 29) Декларації.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Норми робочого часу 2018

У разі виправлення помилок в уточнюючій Декларації додаток ВП до Декларації не заповнюється, а правильні значення сум авансових внесків при виплаті дивідендів, що мали бути сплачені за результатами звітних (податкових) періодів, зазначаються в такій уточнюючій Декларації (рядки 20 АВ, 21, 22) та додатку АВ (рядок 06) до неї. На підставі порівняння податкового зобов’язання у рядку 22 Декларації та Декларації, яка уточнюється, визначаються суми збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску при виплаті дивідендів, пені та штрафу, які відображаються у частині «Виправлення помилок» (рядки 27, 29, 30) Декларації.

Податок на прибуток у 2018 році

Якщо платником податків самостійно виявлено заниження задекларованих сум авансових внесків при виплаті дивідендів за результатами діяльності у 2015 році, що виникли внаслідок порушення правильності заповнення Декларації, то на підставі п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) штрафні санкції, передбачені ст. 50 ПКУ не нараховуються. Разом з цим на суму збільшення податкового зобов’язання з авансового внеску при виплаті дивідендів нараховується пеня з урахуванням п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ.

Читати повну відповідь

ЗІР, категорія 102.25

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл