Головбух

Відповідальність до платника податку, який не подав додаток ПН до Податкової декларації з податку на прибуток

  • 26 грудня 2017
  • 37

Запитання

Яка відповідальність застосовується до платника податку, який не подав додаток ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, або подав його шляхом подання уточнюючої декларації, але сплатив податок на прибуток з доходів нерезидента в повному обсязі?

Відповідь

До платника податку, який здійснив виплату доходу нерезиденту та сплатив податок на прибуток з доходів нерезидента в повному обсязі, проте не подав додаток ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) та/або не відобразив суму податків з доходів нерезидентів у рядку 23 ПН Декларації, застосовується штраф, передбачений ст. 127 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Крім того, відповідно до частини першої ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X зі змінами та доповненнями (далі – КпАП) відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прожитковий мінімум 2018

Дії, передбачені частиною першою ст. 163 прим. 1 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

План комплексних перевірок 2018

У разі якщо до початку перевірки контролюючим органом платник податку на прибуток у порядку, встановленому п. 50.1 ст. 50 ПКУ, самостійно виправляє помилки, що містяться у раніше поданій ним Декларації шляхом подання уточнюючої Декларації, то в уточнюючій Декларації та додатку ПН до неї відображаються правильні значення сум податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам. На підставі порівняння податкового зобов’язання такої Декларації та Декларації, яка уточнюється, визначаються суми збільшення податкового зобов’язання та штрафу від такої суми (у розмірі трьох відсотків від такої суми, у разі надсилання уточнюючого розрахунку і сплати суми недоплати та штрафу до подання такого уточнюючого розрахунку, або п’яти відсотків – у разі відображення суми недоплати у складі Декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу), які відображаються в частині «Виправлення помилок з податку на прибуток, який утримується при виплаті доходів (прибутків) нерезидентів» Декларації (рядки 31, 32, 34).

Читати повну відповідь

ЗІР, категорія 102.25

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл