Головбух

Врахування не зарахованих у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у попередніх звітних роках

  • 26 грудня 2017
  • 0

Запитання

Чи враховуються у податковій декларації з податку на прибуток суми авансових внесків при виплаті дивідендів, не зараховані у зменшення податкових зобов’язань у попередніх звітних роках, у тому числі за час перебування на спрощеній системі оподаткування?

Відповідь

Не зараховані у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у попередніх звітних роках мають враховуватися у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток у наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

► Нова декларація з податку на прибуток: готуємось до подання

Розрахунок зменшення нарахованої суми податку на прибуток на суму сплачених авансових внесків здійснюється у додатку ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. (далі – Декларація).

При розрахунку зменшення нарахованої суми податку в рядку 16.4.1 Додатка ЗП до рядка 16 ЗП Декларації платник податків може враховувати залишок суми сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов’язання з цього податку та була відображена в Деклараціях, поданих за попередні звітні роки.

Норми робочого часу 2018

Що стосується врахування у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів платниками єдиного податку, які перейшли на загальну систему оподаткування, то з урахуванням положення п.п. 57.1 прим. 1.2 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню саме у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у Декларації за такий податковий (звітний) період.

Порядок заповнення податкової накладної 2018

Тобто юридичні особи – платники єдиного податку, які сплачували авансовий внесок при виплаті дивідендів, а пізніше перейшли на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі Декларації за податковий (звітний) період, який для них починається з дати переходу на загальну систему, не можуть врахувати в Декларації у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів за час перебування на спрощеній системі оподаткування.

Читати повну відповідь

ЗІР, категорія 102.09

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл