Головбух

Зазначення коду «2» у податковій накладній платника податку, що включений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації

  • 12 грудня 2017
  • 2

Запитання

Чи підлягає виправленню податкова накладна, у якій платник податку включений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації не зазначив код «2» у другій частині порядкового номеру податкової накладної та чи приймають участь при заповненні додатку 9 податкової декларації з ПДВ показники, визначені на підставі даних податкового та бухгалтерського обліку за податковими накладними, у яких такий код був відсутній?

Відповідь

Податкова накладна, у якій платник податку, включений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, не зазначив код «2», виправленню не підлягає.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Водночас, якщо платником податку було безпідставно складено податкову накладну, в якій у другій частині порядкового номеру не зазначено код «2», то з метою виправлення допущеної помилки на дату її виявлення такий платник податку може скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до такої помилкової податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної, в якому усі числові показники зазначити зі знаком «-».

Одночасно з цим платник податку складає нову податкову накладну за такою операцією із зазначенням у такій податковій накладній у другій частині порядкового номеру коду «2».

При цьому оскільки у розрахунку податкових зобов’язань за операціями, визначеними в ст. 16 прим. 1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів до податкової декларації з ПДВ (далі – додаток 9) відображається інформація згідно з податковими накладними з кодом «2» у другій частині порядкового номера таких податкових накладних, то платник податку має можливість подати уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок з виправленими показниками у додатку 9 з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу України, але право на отримання бюджетної дотації за такими операціями втрачається.

Читати повну версію

ЗІР, категорія 101.23

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл