Головбух

Чи оподатковуються доходи нерезидента у вигляді штрафів, пені та неустойки за неналежне виконання умов договору резидентом, якщо нерезидент надав довідку, що підтверджує резидентський статус з метою уникнення подвійного оподаткування

  • 4 грудня 2017
  • 4

Запитання

Чи оподатковуються доходи нерезидента у вигляді штрафних санкцій, пені та неустойки за неналежне виконання умов договору резидентом, якщо нерезидент надав довідку, що підтверджує резидентський статус з метою уникнення подвійного оподаткування?

Відповідь

Міжнародними договорами про уникнення подвійного оподаткування не передбачено звільнення від оподаткування виплат нерезиденту штрафів за порушення договірних зобов’язань.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Незалежно від того надається довідка, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, чи ні, виплати нерезиденту штрафних санкцій за неналежне виконання умов договору резидентом вважаються доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, що підлягають оподаткуванню за ставкою в розмірі 15%  їх суми та за їх рахунок.

Читати повну відповідь

ЗІР, категорія 102.18

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл