text
Головбух

Чи включаються до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при митному оформленні товарів на підставі митної декларації з помилками

  • 29 листопада 2017
  • 4

Запитання

Чи включаються до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при митному оформленні товарів на підставі митної декларації, в якій допущено помилки, зокрема такі, що мають вплив на розмір митних платежів?

Відповідь

При ввезенні товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Якщо потрібно внести виправлення до відомостей, пов’язаних з доплатою або поверненням митних платежів оформлюється аркуш коригування.

Податкова накладна 2017

У випадку повернення митним органом платнику податку надміру сплаченого ПДВ при ввезенні товарів, сума ПДВ, включена до складу податкового кредиту, має бути зменшена шляхом включення суми, зазначеної в аркуші коригування, до відповідного рядка розд II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому складено аркуш коригування.

Податок на прибуток

Водночас, митна декларація може містити помилки, які здійснені декларантом (назва міста, № контракту тощо) та які не впливають на сплачену суму митних платежів, а отже не зумовлюють змін в податковому кредиті платника.

Джерело: ЗІР, категорія 101.13

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах