text
Головбух

Сплата ЄСВ ФОП, які є пенсіонерами або особами з інвалідністю у 2018 році

  • 20 листопада 2017
  • 1236

Запитання

Чи звільняються від сплати ЄСВ ФОП, які є пенсіонерами або особами з інвалідністю з 2018 року?

Відповідь

ФОП звільняються від сплати за себе ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 ЗУ від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соцдопомогу.

Відповідно до норм Протоколу про обмін інформацією ПФ надає ДФС інформацію щодо фізичних осіб (платників єдиного внеску) про те, що вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, із зазначенням дати встановлення пенсії або інвалідності, тому окремо повідомляти контролюючий орган про статус пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

Мінімальна зарплата 2018

Якщо ФОП є особою з інвалідністю та отримує соціальну допомогу від Фонду соціального страхування або Управління праці та соціального захисту населення, то підтвердженням встановлення інвалідності є довідка до акта огляду в МСЕК про встановлення групи інвалідності, яка надається до контролюючого органу за місцем реєстрації.

Увага! Діє з 01 січня 2018 року.

⇛ Читати повну відповідь

Джерело: ЗІР, категорія 301.04.02

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах