Чи можна включити до декларації «загублений» ПДВ при імпорті товарів

447

Запитання

Платник помилково не включив у податкову декларацію з ПДВ за червень 2017 року суму ПДВ за митною декларацією на імпорт. Чи можна податковий кредит включити в поточну декларацію, якщо у звітності тягнеться від’ємне значення податку і сума ПДВ із митної декларації лише збільшить цей показник? Якщо ні, то скільки уточнюючих розрахунків слід подати?

Відповідь

Не вдасться включити до податкового кредиту суму ПДВ з митної декларації у будь-якому іншому періоді, аніж звітний, у якому виникло таке право. Тому платникові ПДВ доведеться виправити помилку (заниження податкового кредиту) у податковій декларації з ПДВ (далі — декларація) за червень 2017 року. Пояснимо чому.

Платник ПДВ може переносити податковий кредит у будь-який наступний звітний період у межах 365 днів лише за податковими накладними та розрахунками коригування до них. А ось за митними деклараціями такої можливості немає. Адже пункт 198.6 Податкового кодексу України (ПК) чітко зазначає: «Якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування». Як бачимо, норми цього пункту не стосуються митних декларацій.

Єдиний спосіб включити суму ПДВ із червневої митної декларації до податкового кредиту — подати уточнюючий розрахунок до декларації за червень 2017 року (звітний період, у якому виникло таке право). Говорять про це й податківці. Так, ДФС у листі від 28.10.2015 № 22718/6/99-99-19-03-02-15 зазначає: «…у разі якщо платником податку при імпорті товарів, основних фондів сплачені суми ПДВ, зазначені у митній декларації, помилково не були включені до складу податкового кредиту, то платник податку має можливість суми сплаченого ПДВ включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності)».

 Запитайте нашого експерта

НАПИСАТИ ПИТАННЯ

Отже, доведеться виправляти помилку. Для цього достатньо подати один уточнюючий розрахунок до декларації за червень 2017 року. У наступних звітних періодах (липень — вересень 2017 року) у звітності фігурує від’ємний ПДВ. Якщо платник виправить помилку, він лише збільшить цей показник. Тобто маємо ситуацію, коли помилка у від’ємному ПДВ (рядок 21 декларації) у майбутніх звітних періодах не вплинула на значення рядка 18 (ПДВ до сплати) чи рядка 20.2 (бюджетне відшкодування). Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (суму збільшення від’ємного ПДВ) враховують у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок. Такий порядок виправлення помилки передбачає пункт 5 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21далі — Порядок № 21).

Якщо платник виправить таку помилку в жовтні (подавши уточнюючий розрахунок до декларації за червень 2017 року), він зможе збільшити від’ємне значення на суму імпортного ПДВ лише в декларації за жовтень 2017 року, яку подасть у листопаді. Зверніть увагу: навіть якщо помилку платник виправить до спливу граничного терміну подання вересневої декларації (до 20 жовтня), він не може збільшити у ній від’ємний ПДВ. Адже за приписами пункту 5 Порядку № 21 коригування (як збільшення, так і зменшення) від’ємного ПДВ показують у декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок (у нашій ситуації це жовтень).

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль