text
Головбух

Право на торгівлю столовими винами на розлив

  • 9 жовтня 2017
  • 48

Запитання

Чи має право суб’єкт господарювання вести роздрібну торгівлю винами столовими на розлив із тари (посуду) місткістю менше за 50 літрів у тару (посуд) покупця на винос?

Відповідь

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.121995 № 481/95-ВР (далі — Закон № 481) дія цього Закону не поширюється:

  • на роздрібну торгівлю винами столовими (крім випадків, передбачених Законом № 481);
  • на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Згідно з частиною 14 ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у т. ч. їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Отже, роздрібну торгівлю столовими винами можуть вести суб’єкти господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

 Запитайте нашого експерта

НАПИСАТИ ПИТАННЯ

Обмежень щодо провадження роздрібної торгівлі винами столовими на розлив з тари (посуду) місткістю менше за 50 літрів у тару (посуд) покупця на винос законодавством не встановлено. Окрім норм ст. 15 прим. 2 та прим. 3 Закону № 481, якими встановлені обмеження щодо продажу та споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових.

ЗІР, категорія 115.03

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах