Головбух

Починаючи з якого періоду господарські операції із нерезидентом визнаються контрольованими

  • 2 жовтня 2017
  • 44

Запитання

Починаючи з якого періоду господарські операції із нерезидентом визнаються контрольованими, організаційно-правова форма якого включена до переліку організаційно-правових форм нерезидентів, затвердженого постановою КМУ від 04 липня 2017 року № 480?

Відповідь

Коротка:

Господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи, визнаються контрольованими, якщо вони здійснені в період з 27.07.2017 по 31.12.2017.

 Запитайте нашого експерта

НАПИСАТИ ПИТАННЯ

Повна:

Відповідно до п.п. «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) контрольованими операціями є господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. 

Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2017 року № 480 (далі – Перелік), яка набрала чинності 27.07.2017.

Із урахуванням п. 41 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, операції платників податків згідно з п.п. «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ у 2017 звітному році визнаються контрольованими, якщо вони здійснені в період з 27.07.2017 по 31.12.2017.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Водночас умови, визначені п.п. 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ (річний дохід платника податків – 150 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) та обсяг господарських операцій з кожним контрагентом – 10 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків), розраховуються для 2017 року за підсумками всього звітного (календарного) року.

Наприклад, річний дохід платника податків від будь-якої діяльності за 2017 рік перевищує 150 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків). Протягом року платник здійснював господарські операції із нерезидентом із Великої Британії з організаційно-правовою формою Limited Liability Partnership (LLP). Загальний обсяг господарських операцій з ним протягом 2017 року становить 19 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків), при цьому в період з 01.01.2017 по 26.07.2017 обсяг операцій – 11 млн. грн., а з 27.07.2017 по 31.12.2017 – 8 млн. грн.

Господарські операції, здійснені в період з 27.07.2017 по 31.12.2017, на суму 8 млн. грн. є контрольованими та підлягають відображенню у Звіті про контрольовані операції за 2017 рік.

Слід зауважити, що перебування організаційно-правової форми нерезидента-контрагента у Переліку не обов’язково свідчить щодо віднесення господарської операції до контрольованої. Господарські операції з таким нерезидентом визнаються контрольованими тільки у випадку, якщо нерезидентом у звітному році не сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок) за відсутності інших критеріїв, визначених підпунктами «а» - «в» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ (пов’язаність з нерезидентом, операції через комісіонера-нерезидента або операції з нерезидентом, зареєстрованим у переліку «низько податкових юрисдикцій»).

Згідно з п.п. 39.4.1 п. 39.4 ст. 39 ПКУ для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік. Таким чином, господарські операції із нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до Переліку, визнаватимуться неконтрольованими у разі сплати нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у звітному календарному році, в якому здійснювались зазначені господарські операції.

ЗІР 137.03

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл