text
Головбух

Оподаткування продажу майна нерезидента у його представництва

  • 15 вересня 2017
  • 178

Запитання

Як оподатковуються операції з продажу нерухомого та рухомого майна нерезидента у представництва нерезидента без ведення господарської діяльності на території України?

Відповідь

Оподаткування продажу нерухомого та рухомого майна відбувається відповідно до розділу ІІІ Податкового кодексу України (ПК).

Нагадаємо, що представництво нерезидента, яке отримує дохід від продажу на території України нерухомого та рухомого майна, має зареєструватися платником податку на прибуток.

Відповідно до підпункту 141.4.7 ПК суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента.

У разі якщо нерезидент провадить свою діяльність в Україні та за її межами і при цьому не визначає прибутку від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні, сума прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні, визначається на підставі складення нерезидентом окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва.

 Запитайте нашого експерта

НАПИСАТИ ПИТАННЯ

У разі неможливості визначити шляхом прямого підрахування прибуток, отриманий нерезидентами з джерелом його походження з України, оподатковуваний прибуток визначається контролюючим органом як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7.

За інформацією із Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, категорія 102.18

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!