Формуємо податковий кредит, коли дати отримання й відвантаження товарів різні

118

Запитання

На яку дату покупець може сформувати податковий кредит, якщо дата отримання товарів не збігається з датою їх відвантаження?

Відповідь

За загальним правилом, податкові зобов’язання з ПДВ та податковий кредит формують за «першою подією».

 Запитайте нашого експерта

НАПИСАТИ ПИТАННЯ

Так, датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів є дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • зарахування коштів на банківський рахунок постачальника як оплата товарів, що підлягають постачанню, а в разі готівкових розрахунків — дата оприбуткування коштів у його касі;
  • відвантаження товарів (п. 187.1 Податкового кодексу України; ПК).

Своєю чергою, покупець формує податковий кредит за правилом «першої події» на дату:

  • списання коштів з банківського рахунку в оплату товарів;
  • отримання платником податку товарів (п. 198.2 ПК).

Певна річ, що постачальник на дату виникнення податкових зобов’язань має скласти податкову накладну й зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у встановлений ПК строк (п. 201.1 ПК). Саме ця податкова накладна і надасть покупцеві право віднести до податкового кредиту суми ПДВ, нараховані (сплачені) за придбаними товарами.

А от сформувати податковий кредит за відсутності належно оформленої та зареєстрованої податкової накладної покупець не може (п. 198.6 ПК).

Як бачимо, аби сформувати податковий кредит, коли товари придбавають на умовах післяплати, покупець має отримати товари, а податкову накладну на їх відвантаження — оформити і зареєструвати в ЄРПН. Тому в разі коли дата отримання товарів не збігається із датою їх відвантаження, покупець може реалізувати своє право сформувати податковий кредит лише після складання податкової накладної постачальником (у момент відвантаження товарів) та реєстрації її в ЄРПН, але не раніше отримання права власності на такі товари. Таке формування податкового кредиту цілком відповідає вимогам ПК.

Із цим погоджуються і податківці (лист ДФС від 09.06.2015 № 11999/6/99-99-19-01-01-15лист ГУ ДФС у Рівненській області від 09.09.2016 № 2128/10/17-00-12-02-10).

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Безплатно в Expertus:Головбух
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль