text
Головбух

Як відкликати помилкову податкову накладну

  • 11 вересня 2017
  • 5155

Запитання

Підприємство подало на реєстрацію в ЄРПН помилково виписану податкову накладну. Її реєстрацію ДФС зупинила. Як довести, що цю податкову накладну не потрібно реєструвати? Чи не загрожують підприємству штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію помилкової податкової накладної рік потому?

Відповідь

Реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) зупиняють, коли такі ПН/РК відповідають сукупності Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації. Орган ДФС протягом операційного дня в автоматичному режимі надсилає платникові квитанцію про зупинення реєстрації таких ПН/РК (п. 201.16 Податкового кодексу України; ПК).

Щоб розблокувати ПН/РК, платник подає до органу ДФС за основним місцем обліку письмові пояснення та/або копії документів для підтвердження операції. Документи подають протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у заблокованих ПН/РК. За результатами розгляду цих документів комісія ДФС приймає рішення про:

Тобто за нормами ПК платник подає документи для підтвердження реальності операції, аби ДФС зареєструвала заблоковану податкову накладну. А от можливості подати документи, щоб відкликати/скасувати заблоковані помилкові ПН/РК, податкове законодавство не передбачає.

Податкові зобов’язання за заблокованою помилковою податковою накладною включати до податкової декларації з ПДВ не потрібно. Адже дані, наведені у податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п. 6 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21). А в нашій ситуації податкову накладну склали на нереальну операцію (не підтверджену первинними документами). Відповідно, немає підстав відображати цю операцію у податковій декларації з ПДВ.

За порушення строків реєстрації ПН/РК платників ПДВ притягують до відповідальності, передбаченої статтею 120-1 ПК. За загальним правилом, податкову накладну складають на дату виникнення податкових зобов’язань і реєструють у ЄРПН у строки, визначені у підпункті 201.10 ПК. Тому, аби уникнути штрафів за нереєстрацію помилкової накладної, платникові потрібно довести перевіряльникам, що визнавати податкові зобов’язання за помилковою податковою накладною немає підстав.

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль