text
Головбух

Яким чином заповнюються показники в графах 12-16 та 20 додатку 1 прим. 1 до декларації акцизного податку

  • 1 вересня 2017
  • 30

Запитання

Яким чином заповнюються показники в графах 12-16 та 20 додатку 1 прим. 1 до декларації акцизного податку, якщо у звітному періоді розрахунково виникає від’ємне значення показників?

Відповідь

Коротка:

У разі, якщо у звітному періоді в графах 12-16 та 20 додатка 1 прим. 1
«Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу» до декларації акцизного податку розрахунково виникає від’ємне значення показників, то у таких графах проставляється «0».

Повна:

Відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) до операцій, які є об’єктом оподаткування акцизним податком, відносяться, зокрема операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

  • отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН);
  • ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
  • вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 ПК, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

При цьому такий облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться з метою виявлення об’єкта оподаткування акцизним податком, а саме обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим.

Якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального не перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, за які сплачено акцизний податок, то у платника акцизного податку не виникатиме об’єкта оподаткування відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 ПК.

Відповідно до абзацу першого п. 2 розд. І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.10.2016 за № 1365/29495) (далі – Порядок № 14), особи, визначені ст. 212 ПК як платники акцизного податку складають та подають декларацію акцизного податку (далі – Декларація).

Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у додатку 1 прим. 1 до Декларації, який обов’язково заповнюється всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування.

Пунктом 2 розд. V Порядку № 14 передбачено конкретний опис заповнення граф додатка 1 прим. 1 до Декларації.

Відповідно до п.п. 4 п. 2 розд. V Порядку № 14 у разі, якщо у графі 12 додатку 1 прим. 1 до Декларації значення менше 0, то зазначається «0». 
У графі 13 додатка 1 прим. 1 до Декларації проставляються обсяги пального на початок звітного періоду, які були занесені до системи електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП) виключно за заявками на поповнення (коригування) у попередньому звітному періоді та не реалізовані.

Обсяги пального, зареєстровані у СЕАРП виключно за заявками на поповнення (коригування) протягом звітного періоду, заносяться до графи 14 Додатку 1 прим. 1 до Декларації.

У графі 15 додатка 1 прим. 1 до Декларації зазначаються обсяги пального, які були зареєстровані у СЕАРП виключно за заявками на поповнення (коригування) та реалізовані протягом звітного періоду.

У графі 16 додатка 1 прим. 1 до Декларації зазначаються обсяги пального, які були занесені до СЕАРП виключно за заявками на поповнення (коригування) та не реалізовані на кінець звітного періоду.

У графі 20 додатка 1 прим. 1 до Декларації проставляється сума податкового зобов’язання з акцизного податку.

У разі, якщо у звітному періоді в графах 12-16 та 20 додатка 1 прим. 1 до Декларації розрахунково виникає від’ємне значення показників, то у таких графах проставляється «0».

ЗІР 116.07

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль