Порядок формування пакету податкової декларації з податку на прибуток підприємств разом з фінансовою звітністю

12

Запитання

Який порядок формування пакету податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) разом з фінансовою звітністю, якщо фінансова звітність подається за допомогою автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» та терміни її подання до Державної служби статистики України інші, ніж податкової звітності?

Відповідь

Коротка:

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПК) платниками податку на прибуток та неприбутковими організаціями, як додаток до податкової декларації з податку на прибуток (далі – Декларація) та Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) та є їх невід’ємною частиною, подається у терміни, передбачені ПК для подання Декларації (Звіту).

Повна:

Відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПК.

Неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткові організації), визначені п. 133.4 ст. 133 ПК, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (ділі – Звіт) за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень п. 133.4 ст. 133 ПК), та річну фінансову звітність.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 
ст. 46 ПК платниками податку на прибуток та неприбутковими організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (далі – Декларація) та Звіту та її невід’ємною частиною.

Формами Декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467), та Звіту, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469), передбачено подання форм фінансової звітності як додатка ФЗ до Декларації (Звіту).

При цьому у таблиці «Наявність додатків» та відповідно у таблицях «Наявність поданих до Декларації форм фінансової звітності» та «Наявність поданих до Звіту форм фінансової звітності» проставляється позначка «+». 

Згідно з п. 48.3 ст. 48 ПК податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, зокрема і інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.

Податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 ПК, не вважається податковою декларацією (п. 48.7 ст. 48 ПК).

Слід зазначити, що приймання фінансової звітності здійснюється також за допомогою автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності». 

Контролюючим органом контроль наявності поданих додатків форм фінансової звітності до Декларації та Звіту здійснюється серед поданих раніше та зареєстрованих в центральній базі даних діючих форм фінансової звітності за відповідний звітний період (періоди).

Згідно з п. 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 (далі – Порядок № 419), квартальна фінансова звітність (крім зведеної та консолідованої) подається підприємствами органам, до сфери управління яких належать підприємства, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, а також згідно із законодавством – іншим органам та користувачам, зокрема органам державної статистики, не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, а річна – не пізніше 28 лютого наступного за звітним року. Банки подають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність Національному банку України (далі – НБУ) в установленому ним порядку (п. 2 Порядку № 419).

Водночас п. 5.2 ст. 5 ПК передбачено, що у разі якщо поняття, терміни, правила та положенні інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПК, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПК.

Таким чином, фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПК платниками податку на прибуток та неприбутковими організаціями, як додаток до Декларації та Звіту та є їх невід’ємною частиною, подається у терміни, передбачені ПК для подання Декларації (Звіту).

ЗІР 102.23.02



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль