Пеня за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов’язання

209

Запитання

Як нараховується та сплачується пеня у разі, якщо платник податків несвоєчасно сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання, зокрема із граничним строком сплати до 01.09.2015?

Відповідь

Відповідно до підпункту 129.1.1 Податкового кодексу України (ПК) в редакції, що діяла до 01.09.2015, пеня нараховувалась, зокрема, в разі самостійного нарахування суми грошового зобов’язання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК.

Тож у разі несплати платником податків самостійно нарахованих сум грошових зобов’язань, на суму податкового боргу, що виник до 01.09.2015, пеня нараховується відповідно до вимог підпункту 129.1.1 ПК у редакції, що діяла до 01.09.2015, а саме — від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК.

У разі якщо податковий борг при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником виник після 01.09.2015, нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 138.02



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль