text
Головбух

Як відображають суму дивідендів юрособі-нерезиденту у додатку ПН до деки

  • 17 серпня 2017
  • 21

Запитання

Підприємство у ІІ кварталі 2017 року виплатило засновникові — юрособі-нерезиденту дивіденди за 2016 рік. Податок на доходи сплатило одночасно із виплатою дивідендів. Чи потрібно було виплачені дивіденди і податки з них відображати у декларації з податку на прибуток за півріччя 2017 року?

Відповідь

Нарахування дивідендів не впливає на визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток. Але суму дивідендів відображають у додатку ПН до рядка 23 декларації з податку на прибуток: їх записують у рядку 2 графи 2. Суму фактично утриманого податку з доходу нерезидента-юрособи фіксують у рядку 2 графи 6 додатка ПН.

Виплачуючи дивіденди, резидент утримує податок із такого доходу за ставкою 15% суми та за її рахунок і сплачує цей податок до бюджету під час виплати (пп. 141.4.2 Податкового кодексу України).

Із країною нерезидента може діяти міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, який передбачає іншу ставку оподаткування дивідендів. Тоді цю ставку зазначають у рядку 2 графи 5 і саме за нею оподатковують дивіденди під час їх виплати нерезидентові-юрособі.

Перелік чинних міжнародних договорів знайдіть у листі ДФС від 24.01.2017 № 1414/7/99-99-01-02-02-17.

Підсумкові дані з додатка ПН (рядок 28 графи 6) переносять до рядка 23 декларації з податку на прибуток. Отже, у деці за півріччя 2017 року підприємство було зобов’язане зафіксувати лише суму податку з дивідендного доходу засновника-нерезидента.

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!