Які наслідки несвоєчасної реєстрації платником ПДВ

103

Запитання

Обсяг постачань підприємства на загальній системі оподаткування 31.05.2017 перевищив 1 млн грн. Підприємство подало заяву на реєстрацію платником ПДВ до ДФС 12.06.2017 та, відповідно, було зареєстроване платником ПДВ 14.06.2017. Які наслідки несвоєчасної реєстрації для підприємства? З якої дати виникають перші податкові зобов’язання та перший звітний період з ПДВ за несвоєчасної реєстрації?

Відповідь

Якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, подала заяву до ДФС із порушенням терміну (після 10 числа наступного місяця), обов’язок нараховувати і сплачувати податкові зобов’язання з ПДВ у такої особи виникає з наступного дня за гранично встановленим днем для подання заяви. Тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем досягнення обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг без ПДВ понад 1 млн грн.

Якщо немає підстав відмовити у реєстрації, ДФС зобов’язана протягом трьох робочих днів після надходження заяви внести особу до реєстру платників ПДВ. Особа, яку реєструють платником ПДВ у разі обов’язкової реєстрації, є платником ПДВ із дня внесення запису до реєстру платників ПДВ (п. 183.9 ПК).

Для особи, що досягла граничного обсягу постачань 31.05.2017, подала заяву на реєстрацію платником ПДВ 12.06.2017 (а не 10.06.2017) та, відповідно, була зареєстрована платником ПДВ 14.06.2017, це означає:

  • перший звітний період з ПДВ такого платника буде 14.06.2017-31.07.2017. Починаючи з 14.06.2017, такий платник нараховує зобов’язання, складає податкові накладні, реєструє їх у ЄРПН, отримує відповідні вхідні податкові накладні тощо. Першу декларацію з ПДВ він має подати за період 14.06.2017-31.07.2017 до 20.08.2017. Термін сплати ПДВ-зобов’язання за такою першою декларацією з ПДВ — 30.08.2017;
  • за період 11.06.2017-13.06.2017 ДФС за результатами документальної перевірки зобов’язана самостійно визначити суму податкового зобов’язання з ПДВ та застосувати штрафу розмірі 25% суми такого зобов’язання (п. 183.10, пп. 54.3.1 та п. 123.1 ПК). При цьому під час визначення ПДВ-зобов’язань орган контролю не враховує сум ПДВ, нарахованих (сплачених) під час придбання товарів/послуг за період 11.06.2017-13.06.2017.

Такої думки й податківці (листи ДПС від 01.11.2011 № 4800/7/15-3317, від 27.06.2017 № 851/6/99-99-15-03-02-15 /ІПК та відповідь у ЗІР, категорія 101.27).



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль