Головбух

Підприємство з 1 липня стало єдиноподатником: коли подавати декларацію

  • 15 серпня 2017
  • 70

Запитання

Підприємство на загальній системі оподаткування з оборотом до 20 млн грн із ІІІ кварталу 2017 року стало платником єдиного податку за ставкою 3%. Коли і за який період потрібно подати декларацію на прибуток підприємства: за 2017 рік чи за півріччя 2017 року?

Відповідь

Підприємство має подати декларацію з податку на прибуток (далі — Декларація) за півріччя 2017 року. Позаяк для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку зі сплати інших податків і зборів, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особа зареєструвалася платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця цього періоду (п. 294.3 Податкового кодексу України; ПК). Платники єдиного податку не зобов’язані нараховувати, сплачувати податок на прибуток підприємства та подавати відповідну звітність (п. 297.1 ПК).

Отже, платник податку на прибуток у разі переходу на спрощену систему оподаткування посеред року подає Декларацію за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему. Тобто у випадку, що розглядаємо, підприємство має подати Декларацію за півріччя 2017 року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду (пп. 49.18.2 ПК).

Сплатити суму податку на прибуток, визначеного за такою Декларацією, — протягом 10 календарних днів після останнього дня граничного строку для її подання (п. 57.1 ПК).

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл