Послуги нерезидентові надали за кордоном — не складайте податкової накладної

35

Запитання

Чи потрібно виписувати і реєструвати податкову накладну, якщо місце постачання послуг нерезидентові — за межами митної території України?

Відповідь

Ні, податкової накладної не складайте. Й ось чому.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників із постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (пп. «а» і «б» п. 185.1, ст. 186 Податкового кодексу України; ПК).

Постачання послуг — будь-яка операція, що не є постачанням товарів, або інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи, або надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що їх споживають у процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПК).

Правила складання податкової накладної (в т. ч. заповнення її обов’язкових реквізитів) регламентують стаття 201 ПК і Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307. Так, у пункті 201.10 ПК зазначено, що під час постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний у день виникнення податкових зобов’язань скласти податкову накладну. Якщо ж платник податку надає послуги, місце постачання яких — за межами митної території України, податкових зобов’язань з ПДВ за такою операцією не визначають, відповідно, податкової накладної не складають.

Однак такі операції відображають у декларації з ПДВ. Форму та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21). За цим Порядком обсяги операцій із постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, відображають у рядку 5 розділу I «Податкові зобов’язання» податкової декларації з ПДВ (пп 6 п. 3 розд. V Порядку № 21). При цьому обов’язково слід подати також довідку Д6 (додаток 6 до декларації). Це передбачено пунктом 3 розділу V Порядку № 21, адже цю довідку заповнюють щодо операцій із постачання послуг за межами митної території України та послуг, що надають за межами митної території України, зважаючи на місця постачання (п. 186.2 та 186.3 ПК).

Згодні з цим і податківці (лист ДФС від 03.03.2017 № 4484/6/99-99-15-03-02-15).



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль