Оплата від третьої особи: з ПДВ чи без ПДВ

602

Запитання

Підприємство — платник ПДВ отримало від контрагента — платника ПДВ послугу (з ПДВ), за яку розрахується інше підприємство. Які податкові наслідки з ПДВ для цього підприємства?

Відповідь

Як відомо, об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів чи послуг (п. 185.1 ПК).

При цьому податкові зобов’язання виникають у постачальника, а податковий кредит — у отримувача за правилом першої події на дату надання послуги, що підтверджується підписанням відповідного акта про надання послуг або на дату отримання постачальником попередньої оплати від отримувача.

За базу оподаткування цих операцій беруть їхню договірну вартість зважаючи на обмеження, передбачені у пункті 188.1 ПК, а саме: база оподаткування не може бути нижчою від ціни придбання таких товарів чи послуг, а в разі постачання самостійно виготовлених товарів чи послуг — не може бути нижчою за звичайну ціну. Крім того, у пункті 188.1 ПК зазначено, що до складу договірної (контрактної) вартості включають будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що їх передаює платникові податків безпосередньо покупець або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів (послуг).

Відповідно до вимог статті 194 Господарського кодексу України виконання господарського зобов’язання може бути покладено загалом або в частині на третю особу, що не є стороною у зобов’язанні. Управнена сторона зобов’язана прийняти виконання, запропоноване третьою особою — безпосереднім виконавцем, якщо із закону, господарського договору або характеру зобов’язання не випливає обов’язок сторони виконати зобов’язання особисто. Неналежне виконання зобов’язання третьою особою не звільняє сторони від обов’язку виконати зобов’язання.

З огляду на зазначене, якщо надані послуги оплачує третя особа в межах договору, додаткових податкових зобов’язань та податкового кредиту не виникає.

Наталія ТОВЧЕНИК, заступник керівника Об’єднаної редакції MCFR: Головбух



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль