text
Головбух

Як оподатковується дохід нерезидента - ЮО від продажу належного йому нерухомого майна

  • 10 серпня 2017
  • 87

Запитання

Як оподатковується дохід нерезидента - ЮО від продажу належного йому нерухомого майна, що розташоване на території України?

Відповідь

Коротка:

Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента - юридичної особи або уповноваженої ним особи виплату з доходу з джерелом його походження з України, зобов’язані утримувати податок з таких доходів за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України), який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачене нормами міжнародних угод, які набрали чинності.

У разі продажу нерухомості через постійне представництво сума прибутків нерезидента оподатковується відповідно до п.п. 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України на загальних підставах.

Повна:

Відповідно до п.п. «д» п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПК Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цього пункту такими доходами є, зокрема, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого на території України, яке належить нерезиденту, у тому числі майна постійного представництва нерезидента.

Згідно з п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПК резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 ПК) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Якщо нерезиденти проводять свою діяльність на території України через постійне представництво, то суми прибутків таких нерезидентів оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента (п.п. 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 ПК).

Крім того, відповідно до п.п. 141.4.8 п. 141.4 ст. 141 ПК резиденти, які надають агентські, довірчі, комісійні та інші подібні послуги з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь тільки даного нерезидента (в тому числі укладення договорів з іншими резидентами від імені і на користь даного нерезидента), утримують і перераховують до відповідного бюджету податок із доходу, отриманого таким нерезидентом із джерел в Україні, визначений у порядку, передбаченому для оподаткування прибутків нерезидентів, що проводять діяльність на території України через постійне представництво. При цьому такі резиденти не підлягають додатковій реєстрації у контролюючих органах як платники податку.

Таким чином, постійне представництво нерезидента або резидент України, який з метою оподаткування прирівняний до постійного представництва нерезидента, зобов’язані вести окремий облік доходів та витрат нерезидента, одержаних (нарахованих) та понесених (нарахованих) у зв’язку з діяльністю на території України через такого резидента та визначати доход, одержаний нерезидентом із джерел в Україні, відповідно до Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2016 № 544, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 923/29053. Тобто у разі реалізації майна через постійне представництво сума прибутків нерезидента оподатковується відповідно до п.п. 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 ПК на загальних підставах.

ЗІР 102.18

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!