text
Головбух

Рішення контролючим органом про анулювання реєстрації платника ЄП на підставі акта перевірки

 • 7 серпня 2017
 • 418

Запитання

В який термін приймається рішення контролючим органом про анулювання реєстрації платника ЄП на підставі акта перевірки?

Відповідь

Коротка:

У разі виявлення контролюючим органом під час проведення перевірки порушень платником єдиного податку вимог, встановлених п.п. 298.2.3 п.298.2 ст.298 Податкового кодексу України (далі – ПК), складається акт перевірки в якому зазначаються такі порушення. На підставі акту перевірки приймається рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації платника єдиного податку, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

При цьому нормами ПК не передбачено терміну прийняття контролючим органом рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку на підставі акта перевірки.

Крім того рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. 

Повна:

Підпунктом 3 п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПК) визначено, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПК.

Відповідно до п.п. 298.2.3 п.298.2 ст.298 ПК підставами для анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу є:

 • перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої і другої груп; 
 • перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПК, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи;
 • перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи;
 • застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ст. 291 ПК; 
 • здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування; 
 • перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку;
 • здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку; 
 • наявність податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів; 
 • здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПК.

Крім того, абзацом першим п. 299.11 ст. 299 ПК передбачено, що у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених главою 1 розд. XIV ПК, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Отже, у разі виявлення контролюючим органом під час проведення перевірки порушень платником єдиного податку вимог, встановлених п.п. 298.2.3 п.298.2 ст.298 ПК, складається акт перевірки в якому зазначаються такі порушення. На підставі акту перевірки приймається рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації платника єдиного податку, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

При цьому нормами ПК не передбачено терміну прийняття контролючим органом рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку на підставі акта перевірки.

Крім того рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку (п. 56.1 ст. 56 ПК).

ЗІР 107.19

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!