Підтвердження країни походження товарів, що ввозяться в Канаду з України, та товарів, що ввозяться в Україну з Канади

25

Запитання

Який порядок підтвердження країни походження товарів, що ввозяться в Канаду з України, та товарів, що ввозяться в Україну з Канади?

Відповідь

Коротка:

Товари, що походять з України, при ввезенні в Канаду, та товари, що походять з Канади, при ввезенні в Україну користуються перевагами преференційного тарифного режиму в рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою на підставі декларації (декларація про походження).

У графі 44 митної декларації для декларації про походження використовується код документа «7018».

У графі 36 митної декларації зазначається цифровий код пільги «420».

Повна:

Пунктом 1 «Загальні вимоги» ст. 3.2 Частини B «Правила визначення походження» Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою від 11 липня 2016 року, ратифікованої Законом України від 14 березня 2017 року № 1917-VIII «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою» (далі – Угода), встановлено, що для цілей цієї Угоди вважається, що товар походить з тієї Сторони, в якій відбулася остання виробнича операція, якщо на території Сторони або на території обох Сторін відповідно до ст. 3.3 Частини B «Правила визначення походження» Угоди він був:

(a) повністю вироблений у розумінні ст. 3.4 Частини B «Правила визначення походження» Угоди;

(b) вироблений виключно з матеріалів, що походять з відповідної Сторони, в тому числі з матеріалів, зазначених у ст. 3.5.2 Частини B «Правила визначення походження» Угоди; або

(c) підданий достатній обробці/переробці у розумінні ст. 3.5 Частини B «Правила визначення походження» Угоди, за якою задовольняються умови, зазначені у Додатку 3-A «Специфічні правила визначення походження товарів».

Згідно зі ст. 3.15 Частини C «Процедури визначення походження» Глави 3 Угоди товари, що походять з України, при ввезенні в Канаду, та товари, що походять з Канади, при ввезенні в Україну користуються перевагами преференційного тарифного режиму в рамках цієї Угоди на підставі декларації (декларація про походження).

Відповідно до Класифікатора документів (далі - Класифікатор), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 1011) при ввезенні товарів, що походять з Канади, у графі 44 митної декларації (далі – МД) для декларації про походження використовується код документа «7018».

Декларація про походження зазначається на інвойсі або іншому комерційному документі, що містить опис товару, який походить з відповідної Сторони, з достатньою для його ідентифікації деталізацією.

Кожна Сторона вимагає, щоб декларація про походження була оформлена та підписана експортером, якщо Сторонами не передбачено інакше (п. 3 ст. 3.16 Частини C «Процедури визначення походження» Угоди).

З урахуванням зобов’язань стосовно експорту товарів, встановлених пп. 1 - 3 ст. 3.16 Частини C «Процедури визначення походження» Угоди, при експорті товарів з України до Канади у графі 44 МД згідно Класифікатора проставляється код «7018» для декларації про походження 
(у справах митниці залишається копія декларації про походження).

При цьому згідно із частиною другою розд. ІІ Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за 
№ 1372/21684, у графі 36 МД зазначається цифровий код пільги «420» відповідно до Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого Наказом № 1011.

Декларація про походження є дійсною упродовж 12 місяців з дати її заповнення експортером або упродовж довшого терміну, встановленого Стороною-імпортером. Звернення до митних органів Сторони-імпортера за наданням преференційного тарифного режиму приймаються упродовж терміну дії декларації про походження (ст. 3.17 Частини C «Процедури визначення походження» Угоди).

Угодою встановлено три мовні версії (українська, англійська, французька) тексту декларації про походження, наведені у Додатку 3-B до Угоди.

Мовні версії (українська, англійська, французька) тексту декларації про походження товару опубліковано на офіційному веб-порталі ДФС (Головна > БАНЕР > Митне оформлення > Суб’єктам ЗЕД > Вільна торгівля > Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою > Декларація про походження).

Відповідні роз’яснення надані у листі ДФС від 24.07.2017 № 19504/7/99-99-19-04-17 «Про реалізацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою».

ЗІР 201.01Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль