Податковий кредит за придбаними основними засобами

456

Запитання

Приватний підприємець — платник ПДВ планує придбати ноутбук та автомобіль, які використовуватиме для власних потреб і підприємницької діяльності. Чи можна включити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені під час придбання такого майна?

Відповідь

Загальні правила формування податкового кредиту з ПДВ як для юридичних осіб, так і для фізичних осіб, зареєстрованих платниками ПДВ, визначені у розділі V Податкового кодексу України (ПК).

Нараховувати податковий кредит з ПДВ можна незалежно від того, чи почали товари, послуги та основні засоби використовувати в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника ПДВ протягом звітного податкового періоду.

Водночас не включають до податкового кредиту суми ПДВ, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податковими накладними або розрахунками коригування до таких податкових накладних чи іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПК (п. 198.6 ПК).

Тобто, на перший погляд, приватний підприємець може без будь-яких перешкод включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у разі придбання автомобіля та ноутбука, що їх використовуватиме у підприємницькій діяльності.

Однак на думку податківців, власником придбаного майна, у т. ч. для використання у підприємницькій діяльності, є фізична особа. Адже суб’єктом права приватної власності є саме фізичні особи (ст. 325 Цивільного кодексу України). Тому придбане майно не можна вважати основними засобами приватного підприємця, а сплачені під час його придбання суми ПДВ — включати до податкового кредиту (листи ДФС від 06.01.2015 № 167/6/99-99-17-02-15 та від 08.09.2015 № 8523/В/99-99-17-02-02-14).

На нашу думку, діяти всупереч позиції податківців досить ризиковано. Якщо приватний підприємець не погоджується з цим, радимо скористатися правом на отримання індивідуальної податкової консультації (ст. 52 ПК).

Олег СІЧ, керівник експертної групи MCFR: Головбух



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль